Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Samochody
Konrad Wróbel mistrzem Polski w KPC 2018
21 października 2018

Konrad Wróbel mistrzem Polski w KPC 2018

Konrad Wróbel oraz Szymon Jabłoński (obaj Automobilklub Polski) mają najwięcej powodów do zadowolenia po zakończeniu finałowej rundy KIA Platinum Cup, która odbyła się na torze w belgijskim Zolder. Konrad już po pierwszym wyścigu cieszył się z tytułu mistrza Polski, który przypieczętował zwycięstwem w drugim wyścigu. Świętujący piętnaste urodziny Jabłoński – wicemistrz Polski w rallycrossie – był najszybszy w kwalifikacjach, wygrał pierwszy wyścig i zapisał na swoje konto finałową rundę.

Podczas treningów bezkonkurencyjny był Szymon Jabłoński, który pewnie wygrał obie sesje. W kwalifikacjach wywalczył pole position, pokonując rywali o 0,6 sekundy.

W pierwszym wyścigu nasz młody kieroiwca wykorzystał swoją pozycję w perfekcyjny sposób. Zaraz po starcie zaczął odjeżdżać rywalom i na mecie zameldował się z przewagą dziesięciu sekund, przy okazji uzyskując najlepszy czas pojedynczego okrążenia.

To był jeden z najlepszych wyścigów w mojej karierze za kierownicą Picanto. Wystartowałem jako pierwszy i utrzymywałem pozycję do linii mety. Zanotowałem także najlepszy czas pojedynczego okrążenia, a moja przewaga nad pozostałymi zawodnikami była naprawdę duża. Pokazałem, że gdybym pojechał cały sezon KIA Platinum Cup mógłbym walczyć o mistrzowski tytuł – mówił po wyścigu Jabłoński.

Konrad Wróbel stanął na podium, co zapewniło mu tytuł mistrza Polski.

Jestem mistrzem Polski KIA Platinum Cup! Za trzy godziny mam drugi wyścig, którego tak naprawdę nie muszę jechać, ale chcę w nim pokazać, na co mnie stać. Przyjechałem, by walczyć w obu wyścigach i mam nadzieję, że pójdzie mi bardzo dobrze. Ważna będzie czysta i bezkontaktowa jazda. Koledzy też walczą o punkty i nie chcę nikomu pokrzyżować planów. Ja swój zrealizowałem – podsumował Wróbel.

W drugim wyścigu dominował Wróbel, który jako pierwszy przekroczył linię mety i o blisko sekundę pokonał Jabłońskiego.

Wygrałem ostatni wyścig. Jestem bardzo zadowolony z tego rezultatu. Po pierwszym wyścigu zastanawiałem się, czy wyjeżdżać na tor, ale przyjechałem tu zaliczyć całą rundę i chciałem udowodnić tym, którzy nie wierzyli we mnie, że potrafię wygrywać na każdym torze. Zrobiłem to. W tym sezonie w każdym wyścigu byłem na podium. Przez słabsze kwalifikacje nie udało się wygrać rundy, ale nie zmienia to faktu, że zostałem mistrzem Polski – podsumował Wróbel.

Wyścig poszedł po mojej myśli, ale źle ustawiłem auto. Zbyt duże ciśnienia w przednich oponach sprawiły, że auto wyjeżdżało z zakrętów. Walczyłem jednak do końca i dojechałem do mety na drugiej pozycji, czym zapewniłem sobie zwycięstwo w rundzie. Pokazałem, że mogę być naprawdę szybki – mówił Jabłoński.

Tytuł mistrza Polski zapewnił sobie Konrad Wróbel, wicemistrzem został Filip Tokar, a drugim wicemistrzem Lukas Keil.

Finałową rundę zapisał na swoje konto Szymon Jabłoński.

Fot.: KPC

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button