Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Samochody
Konrad Wróbel coraz bliżej tytułu
3 września 2018

Konrad Wróbel coraz bliżej tytułu

Konrad Wróbel w barwach Automobilklubu Polski zrobił kolejny krok w kierunku zdobycia tytułu mistrza Polski w KIA Platinum Cup. Nasz reprezentant zajął trzecie miejsce w pierwszym wyścigu na Autodromie Most, drugi bieg wygrał. 139 wywalczonych punktów umocniło Konrada na prowadzeniu – jego przewaga nad Filipem Tokarem wzrosła do 93 punktów.

Wróbel był najszybszy w pierwszej 30-minutowej sesji i bezkonkurencyjny na drugim treningu. W kwalifikacjach o 0,036 sekundy przegrał z Tokarem.

Pierwszy wyścig wystartował w bardzo trudnych warunkach. By kierowcy mogli lepiej zaznajomić się z czyhającymi na nich niespodziankami, zmagania rozpoczęto za Safety Carem. Do szóstego okrążenia na czele znajdował się Filip Tokar, ale po kontakcie z Lukasem Keilem spadł on na drugie miejsce . Wróbel minął linię mety jako trzecil.

Drugi wyścig rozegrano na suchej nawierzchni. Konrad wyszedł na prowadzenie już na pierwszym okrążeniu rywalizacji i nie oddał go do końca zmagań. Lider klasyfikacji sezonu na mecie zameldował się o ponad trzy sekundy przed Lukasem Keilem.

Konrad Wróbel: Miałem bardzo udany start i przed pierwszym zakrętem zostawiłem za sobą trzech zawodników. Przez pierwszą połowę wyścigu zwiększałem przewagę, a następnie kontrolowałem wyścig. Co chwile spoglądałem w lusterka, by zachować wywalczoną różnicę i by dojechać do mety na pierwszym miejscu. Teraz jestem bardzo dobrej myśli. Moja przewaga jest bardzo duża i myślę, że ważne będzie dojeżdżanie do mety i zdobywanie punktów. Chcę uniknąć przygód. Jestem o krok od tytułu mistrza.

W klasyfikacji rundy czołową trójkę utworzyli Lukas Keil (141 pkt.), Konrad Wróbel (139 pkt.) i Filip Tokar (128 pkt.). W klasyfikacji sezonu Konrad Wróbel ma 93 punkty przewagi nad Filipem Tokarem i 98 nad Lukasem Keilem.

W Moście zabrakło Szymona Jabłońskiego, który wybrał start w Mistrzostwach Polski Rallycross.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button