Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

8 stycznia 2023

Pytania i Odpowiedzi dotyczące Licencji

1.

Q: Czy muszę należeć do klubu, aby dostać licencję?
A: Tak. W każdym profesjonalnym sporcie zawodnik, aby uzyskać licencję sportową musi posiadać przynależność klubową. Po pierwsze związek sportowy dba o rozwój danej dyscypliny sportu tworząc w ten sposób zachętę dla zawodników do wstępowania i wspierania klubów. Po drugie organizatorzy zawodów, sędziowie, kierownik zawodów wiedzą, że w razie jakichkolwiek problemów związanych z danym zawodnikiem, mogą kontaktować się z przedstawicielem klubu, jaki dany zawodnik reprezentuje. Zawodnicy zagraniczni muszą wykazać się przynależnością do swoich macierzystych klubów, aby uzyskać licencję sportową w Polsce.kupuje się na jeden rok. Niemniej każdy uczestnik zawodów organizowanych przez Automobilklub Polski posiada pod pewnymi warunkami ochronę ubezpieczeniową. Szczegóły opisuje p. 7 w par. 3 Ogólnych Warunków Ubezpieczenia.

 

2.

Q: W moim środowisku lokalnym nie ma klubu zrzeszającego zawodników. Co w takiej sytuacji?
A: Może warto powołać do życia klub w takiej sytuacji? Nawet w najprostszej formie “uczniowskiego klubu sportowego”, który wymaga tylko zgłoszenia do ewidencji u starosty. Zawsze istnieje “awaryjne”
wyjście z sytuacji – członkostwo w Automobilklubie Polski. Jak zostać Członkiem Automobilklubu Polski (automobilklubpolski.pl)

 

3.

Q: Czy klub, do którego należę otrzymuje jakieś korzyści z tytułu wykupienia przeze mnie licencji?
A: Tak. Jesteś w klubie, startujesz w zawodach w barwach klubu i opłacasz klubowe składki członkowskie.

 

4.

Q: Czy klub do którego należę musi być klubem sportowym należącym do KMS RC?
A: Nie. Twój klub może mieć dowolną osobowość: może być klubem sportowym, stowarzyszeniem, fundacją, spółką, ….. Twój klub nie musi należeć do KMS RC.

 

5.

Q: Czy opłata za licencje równa jest opłacie członkowskiej klubu, do którego należę?
A: Nie. To są dwie zupełnie od siebie niezależne opłaty.  Opłata członkowska w klubie zasila budżet klubu, do którego należysz. Twoja opłata za licencję trafia do budżetu Komisji, z którego pokrywamy koszty Twojego ubezpieczenia, roczną składkę Federacji do EFRA oraz opłatę za korzystanie z systemu IT do zarządzania licencjami / zgłoszeniami na zawody.

 

6.

Q: Czy muszę posiadać licencję, aby startować w Mistrzostwach Polski.
A: Tak. Przepisy Organizacji Zawodów w sezonie 2022/23 w punkcie 1.5 stanowią, że posiadanie ważnej licencji sportowej jest wymagane, aby wystartować w Mistrzostwach Polski.  Niemniej rozumiemy, że dystrybucja licencji wystartowała w połowie sezonu halowego 2022/23 i dlatego dopuszczamy sytuację, że nie wszyscy zawodnicy startujący w MP będą licencję posiadali. Jednak namawiamy do jak najszybszego wykupienia licencji, choćby ze względu na ubezpieczanie w niej zawarte.  Im szybciej doprowadzimy do sytuacji, że wszyscy uczestnicy zawodów są ubezpieczeni tym lepiej.
Bezwzględny wymóg posiadania licencji na zawodach z cyklu Mistrzostw Polski wprowadzamy od początku sezonu letniego 2023.
Licencja nie jest wymagana do startu na zawodach regionalnych i klubowych.

 

7.

Q: Czy muszę posiadać licencję, aby startować w Mistrzostwach Europy / Mistrzostwach Świata?
TAK: Jest to wymóg EFRA i przed akceptacją zgłoszenia danego zawodnika na zawody ME / MŚ będziemy weryfikowali, czy posiada aktualną licencję.

 

8.

Q: Czy dostanę przypomnienie o tym, że moja licencja dobiega końca?
A: Tak. Licencja jest ważna przez 1 rok i na 30 dni przed upływem terminu jej ważności zaczniesz otrzymywać od nas maile przypominające o upływającym terminie ważności.

 

9.

Q: Czy cena licencji jest taka sama dla osoby dorosłej jak i dla dziecka?
A: Tak.

 

10.

Q: Czy mogę odstąpić od umowy licencji / ubezpieczenia w trakcie jej trwania?
A: Tak. Opisuje to par. 10 Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Jednak bez licencji nie wystartujesz w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.

 

11.

Q: Jakie są akceptowalne formy płatności?
A: Przyjmujemy płatności wyłącznie online za pomocą kart kredytowych wydanych w Europie. Płatności obsługuje Stripe.

 

12.

Q: Czy będę musiał okazywać certyfikat licencji na zawodach?
A: Nie musisz, jeśli rejestrujesz się przez stronę Komisji lub wpisałeś numer licencji przy rejestracji na myRCM. W każdym innym przypadku musisz okazać certyfikat. Możesz okazać go w formie elektronicznej na telefonie.

 

13.

Q: Jak będzie weryfikowany fakt posiadania licencji?
A: Organizator zawodów posiada informację z systemu rejestracyjnego czy dany zawodnik ma ważną licencję.

 

14.

Q: Czy będę mógł wykupić licencje na zawodach?
A: Licencję można wykupić tylko online. Możesz to zrobić z aplikacji na telefonie, ale pamiętaj, że Komisja potrzebuje chwilę czasu, aby dokonać weryfikacji twojej przynależności klubowej. Dlatego lepiej licencję wykupić nieco wcześniej.

 

15.

Q: Czy będę mógł wykupić licencje na zawodach?
A: Licencję można wykupić tylko online. Możesz to zrobić z aplikacji na telefonie, ale pamiętaj, że Komisja potrzebuje chwilę czasu, aby dokonać weryfikacji twojej przynależności klubowej. Dlatego lepiej licencję wykupić nieco wcześniej.

 

16.

Q: Czy licencje można opłacić na raty?
A: Nie. Płatność jest jednorazowa.

 

17.

Q: Czy licencje można wykupić tylko na jedną rundę?
A: Nie. Licencję wykupuje się na jeden rok. Niemniej każdy uczestnik zawodów organizowanych przez Automobilklub Polski posiada pod pewnymi warunkami ochronę ubezpieczeniową. Szczegóły opisuje p. 7 w par. 3 Ogólnych Warunków Ubezpieczenia.

 

18.

Q: Czy posiadając licencję mogę startować w imprezach nie objętych patronatem Automobilklubu Polski oraz klubów stowarzyszonych?
A: Tak, można startować w dowolnych zawodach.

 

19.

Q: Czy jak wybieram się na zawody z całą rodziną to czy poza synem, który jest kierowcą i ma licencję kierowcy, to wszyscy muszą mieć wykupione licencje uczestnika?
A: Nie wszyscy muszą posiadać licencję. Istotne jest aby wszystkie osoby, które znajdują się w strefie toru gdzie jeżdżą modele posiadały licencje, a wraz z nią ubezpieczenie. A więc licencję uczestnika wykupuje osoba, którą jest serwisantem lub mechanikiem i ze względu na swoje funkcje może znajdywać się na torze. Osoby, które nie jeżdżą, nie serwisują i nie wchodzą na tor po którym jeżdżą modele nie muszą posiadać licencji.

 

20.

Q: Czy wykupując licencję staję się automatycznie członkiem Komisji Modeli Samochodów RC Automobilklubu Polski?
A: Nie. Członkiem KMS RC można zostać poprzez członkostwo w Automobilklubie Polski. Członkiem AP może zostać osoba fizyczna (członek rzeczywisty), lub klub (członek wspierający). Stosowne deklaracje członkowskie znajdziesz tutaj: Pliki do pobrania
Krótki przewodnik jak zostać członkiem Automobilklubu Polski znajdziesz tutaj: Jak zostać Członkiem Automobilklubu Polski (automobilklubpolski.pl)

 

21.

Q: Czy będą jakieś wymagania inne niż opłata, aby mieć licencję profesjonalnego kierowcy?
A: Licencja wydawana przez KMS RC nie oznacza profesjonalizmu, tylko daje możliwość startów w zawodach rangi Mistrzostw Polski oraz pozwala na udział w zawodach Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. W przypadku licencji kierowcy wymagana jest przynależność klubowa.

 

22. 

Q: Jaka jest definicja uczestnika, który bierze po raz pierwszy udział w zawodach?
A: Jest to kierowca biorący udział w zawodach rangi Mistrzostw Polski i jednocześnie dane tego kierowcy nie występują w rankingu wyników Mistrzostw Polski. Na bieżąco aktualizowane ranking MP można znaleźć tutaj:
Wyniki zawodów 

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button