Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< gru 2021 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

2 stycznia 2017

O Komisji Modeli Motoryzacyjnych

Wraz z wzrostem popularności modelarstwa samochodowego Automobilklub Polski podjął we wrześniu 2008 roku decyzję o rozszerzeniu działalności o tę dziedzinę sportu. Jako że jest ona dostępna bez ograniczeń wiekowych i daje możliwość rozwijania zdolności politechnicznych, dostrzeżono w niej wielki potencjał. Pierwotnie nosiła nazwę „Komisja Modelarstwa Kołowego”, by w 2013 przekształcić się w obecnie używaną – Komisja Modeli Motoryzacyjnych.

W tym samym roku (2008), we współpracy z firmą ATA i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Modelarzy, zbudowany został tor ziemny dla modeli typu offroad. Rozegrano na nim ważne imprezy modelarskie, m.in. Finał Krajowych Mistrzostw Modeli RC w klasach Offroad – 2WD Junior, 4WD Junior, 2WD i 4WD. Tuż obok, na specjalnie wylewanym dla BMW Pit Lane Park asfalcie, powstał tor dla zdalnie sterowanych samochodów wyścigowych w skali 1:10. W sezonie letnim również na nim odbywały się wyścigi będące częścią Krajowych Mistrzostw Modeli RC.

W listopadzie 2016 roku wybrany został nowy skład Rady Komisji. Jego przewodniczącą została Sandra Frej, połowa duetu RC Nennox promującego polską scenę RC w kraju jak i poza jego granicami. Nowymi osobami w składzie Rady są również wiceprzewodniczący Rafał Trzaska, Dorota Trzaska, Rafał Szostek i Maksym Stupecki, związani z grupą RC Maniacs from Poland – created by RC Nennox, która zrzesza fanów RC z całego kraju i ma na celu promocję tego hobby. Znanymi postaciami w składzie Rady, od wielu lat związanymi z Komisją, są Niko Triandafilidis, organizujący obecnie największe halowe mistrzostwa RC w Polsce (Tamiya Cup) i polską edycję Euro Offroad Series, oraz Maciej Chałas, wielokrotny Mistrz i Wicemistrz Polski wyłoniony podczas wspomnianych zawodów.

Celem nowej Rady Komisji Modeli Motoryzacyjnych na najbliższy czas jest utrzymanie wysokiego poziomu zawodów RC organizowanych w ramach Automobilklubu Polski, budowa toru trialowego oraz promocja modelarstwa motoryzacyjnego.

Skład Rady Komisji:

Sandra Frej
– przewodniczący: modele@automobilklubpolski.pl
Rafał Trzaska – wiceprzewodniczący

Maciej Chałas – członek
Dorota Trzaska
– członek
Niko Triandafilidis
– członek
Maksym Stupecki
– członek
Rafał Szostek – członek

Call Now Button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com