Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Kolejny sukces w pucharze KIA?
10 lipca 2018

Kolejny sukces w pucharze KIA?

Podczas najbliższego weekendu rozegrana zostanie czwarta runda KIA Platinum Cup. Na Slovakiaringu będą ścigać się także kierowcy mistrzostw Europy ciężarówek oraz pucharu świata samochodów turystycznych.
W gronie kierowców rywalizujących o tytuł mistrzów Polski w markowym pucharze KIA pojedzie dwóch zawodników Automobilklubu Polski. Liderem klasyfikacji po 3. rundach jest Konrad Wróbel.

Niezwykle ciasny harmonogram weekendu oznacza, że przed kwalifikacjami będziemy mieli tylko dwie sesje treningowe i bardzo mało czasu na ustawienie samochodu. Na szczęście jeździłem już na tym torze. Wymaga on bardzo dobrego rozwiązania kilku kluczowych kwestii. Strategia na kwalifikacje jest zupełnie inna niż na wyścig. Mamy trzy bardzo długie proste, gdzie musimy uzyskać dużą prędkość, która da dobry czas w kwalifikacjach. Celuję w pole position i chcę powalczyć o kolejne punkty, by umocnić się na fotelu lidera klasyfikacji generalnej. Za nami połowa sezonu, ale nie oznacza to, że odpuścimy walkę. Trzeba gromadzić wszystkie możliwe punkty. Zwycięstwa i bonusy są bardzo ważne. Historia mistrzostw Polski Kia Picanto pokazywała, że o losach tytułu czasami może zadecydować jeden punkt – komentował Konrad Wróbel, lider klasyfikacji sezonu KIA Platinum Cup.

Drugi z naszych reprezentantów, Szymon Jabłoński w poprzednich zawodach stanął na podium. Trzymamy kciuki, oby tak samo było tym razem!

Fot.: KIA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button