Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Samochody
Klaudia Podkalicka z tytułem
23 października 2017

Klaudia Podkalicka z tytułem

Rajd Inter Cars Baja Żagań był ostatnią rundą całego cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Klaudia Podkalicka z Automobilklubu Polski zakończyła zmagania w imprezie na 3. miejscu w swojej klasie T2, zajmując jednocześnie 10. lokatę w klasyfikacji generalnej. Osiągnięty wynik dał Klaudii tytuł II V-ce Mistrza Polski w klasie w całym sezonie.

Klaudia Podkalicka: Ten sezon był dla mnie bardzo trudny. Miałam różne przygody podczas startów, czasami gnębiły mnie drobne awarie, które skutecznie blokowały moją jazdę. Tym bardziej cieszę się z tak dobrego wyniku. Podium w Żaganiu pozwoliło mi ukończyć cały cykl zawodów jako II V-ce Mistrz, co nie jest łatwe, zwłaszcza w typowo męskim gronie. W rajdzie Baja Żagań zajęłam 10. pozycję w klasyfikacji generalnej, przy okazji jako jedyna kobieta za kierownicą, w TOP10. To mnie bardzo cieszy. Cały czas się rozwijam i chcę być coraz szybsza na terenowych trasach. Myślę o zmianie samochodu i przejściu do wyższej klasy. Wiem, że śmiało mogę konkurować z kolegami z T1, koleżanek jak na razie tu nie ma. Cały czas pracuję nad budżetem, bo o tego bardzo wiele zależy. Ale to domena każdego zawodnika.

W sezonie 2017 Klaudia startowała w klasie T2 (samochody produkcyjne) za kierownicą Mitsubishi Pajero.

Poza startami w rajdach terenowych Klaudia aktywnie udziela się jako ekspert motoryzacyjny, a także kierowca w rajdach płaskich i instruktor jazdy. W grudniu planuje kolejny start w naszej klubowej imprezie: Rajdzie Barbórka w Warszawie.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button