Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Samochody
Klaudia Podkalicka startuje w Warszawie
7 czerwca 2017

Klaudia Podkalicka startuje w Warszawie

Reprezentująca barwy Automobilklubu Polski, Klaudia Podkalicka zasiądzie w najbliższy weekend za kierownicą Mitsubishi Pajero, aby wziąć udział w trzeciej rundzie Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Pilotem naszej zawodniczki jest Błażej Czekan. Rywalizują w klasie T2.

Rajd NAC Warszawskie Safari rozpocznie się w sobotę, 10 czerwca, a zakończy dzień później.

Klaudia Podkalicka: Zarówno na zawodników, jak i kibiców czekają ciekawe i wymagające trasy, znacznie wydłużonych w tym roku odcinków specjalnych, liczących łącznie 236 km. Do tego jeszcze 221 km dojazdówek. Mieszkańcy stolicy będą mogli zobaczyć nasze zmagania na błoniach przy Centrum Olimpijskim PKOl, przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4. W sobotę o 17.00 zjeżdżamy z trasy na serwis, by przygotować samochody. O 19.15 na Żoliborzu zostanie rozegrany prolog. Będzie fajnie i widowiskowo. To bardzo krótki odcinek i w każdym jego punkcie świetnie widać poczynania wszystkich zawodników. Zmagania kierowców potrwają do wieczora, mogą zakończyć się około godz. 21.00 lub nawet później. Zachęcam, by wybrać się pod PKOl. Tam właśnie jest strefa serwisowa, można zobaczyć jak radzą sobie mechanicy, będą też atrakcje dla dzieci, konkursy z nagrodami i rajdowe gadżety. No i z bliska można obejrzeć rajdowe samochody, w niektórych nawet usiąść i zrobić zdjęcia z kierowcami.

W sobotę załogi dwukrotnie pokonają próbę Zielonka (38,5 km) na poligonie, a następnie wspomniany OS Żoliborz. W niedzielę rywalizacja przeniesie się na teren poligonu w Wesołej, gdzie zawodnicy będą mieli do pokonania ponad 200 km odcinków specjalnych, a kibice będą mogli obserwować zaciętą walkę. Dekoracja zwycięzców odbędzie się w o godz. 17.00, pod Centrum Olimpijskim PKOl.

Fot.: Grzegorz Kozera

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button