Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Klaudia Podkalicka na starcie Baja Drawsko
5 kwietnia 2017

Klaudia Podkalicka na starcie Baja Drawsko

Klaudia Podkalicka reprezentować będzie barwy Automobilklubu Polski w rajdzie Columna Medica Baja Drawsko. Zawody są drugą rundą mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych oraz jednocześnie pierwszą Rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, pierwszą rundą Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych, pierwszą rundą Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych i pierwszą rundą Pucharu Polski w Rajdach Baja.

Start  honorowy  odbędzie się w Drawsku Pomorskim.

Zaraz po badaniach technicznych weźmiemy udział w ceremonii startu honorowego i ruszymy na trasę odcinka super specjalnego. Dla nas będzie to z jednej strony doskonała okazja do sprawdzenia samochodu, z drugiej zobaczymy, jak do sezonu przygotowała się nasza konkurencja – komentuje Klaudia Podkalicka.

Zawodniczka AP zasiądzie za kierownicą rajdowego Mitsubishi Pajero. Jej ambitne plany przewidują start w Pucharze Świata Cross-Country oraz siedmiu tegorocznych rundach Mistrzostw Polski. Klaudia na początku roku podpisała kontrakt sponsorski z firmą Total na udział w Mistrzostwach Polski w Rajdach Terenowych oraz rundzie Pucharu Świata.

Moim pilotem jest Błażej Czekan i jak co roku nie zamierzamy odpuszczać. Mam wielką nadzieję, że w niedalekiej przyszłości nasz upór zaprowadzi nas na trasę Rajdu Dakar. To moje marzenie – dodaje Klaudia.

Rajd Baja Drawsko znany jest z wymagających odcinków. W sobotę na zawodników rangi mistrzostw czeka w sumie blisko 340 km odcinków specjalnych. Wieczorem poznamy zwycięzców rajdu.

Na odwiedzających miasteczko rajdowe będą czekały liczne atrakcje. Oprócz spotkań ze sportowcami będzie można z bliska zobaczyć pracę mechaników, wziąć udział w konkursach i zabawach.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button