Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lut 2024 >>
pwścpsn
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imprezy

Samochody
Kierowca AP zdobędzie tytuł już w niedzielę?
27 sierpnia 2018

Kierowca AP zdobędzie tytuł już w niedzielę?

Kierowca Automobilklubu Polski, Konrad Wróbel może już podczas najbliższego weekendu zapewnić sobie tytuł mistrza Polski w wyścigowym cyklu KIA Platinum Cup. Zawodników czeka rywalizacja w czeskim Moście, gdzie rozegrana zostanie przedostatnia runda pucharowych rozgrywek.

Wróbel, lider klasyfikacji sezonu obecnie ma 82 punkty przewagi nad znajdującym się za nim Filipem Tokarem, 100 punktów nad trzecim Lukasem Keilem i 103 punkty nad czwartym Kamilem Serafinem. Podczas każdej z dwóch ostatnich rund do zdobycia jest po 155 punktów, ale należy pamiętać, że zgodnie z regulaminem do końcowej klasyfikacji liczy się jedenaście najlepszych z dwunastu zaliczonych wyścigów

Oznacza to, że poza szukaniem odpowiednich ustawień i walką o jak najlepsze pozycje, zespoły będą musiały także zaopatrzyć się w kalkulatory, by na bieżąco sprawdzać sytuację.

Punkty są ważne i staram się policzyć, ile muszę ich zdobyć, by wywalczyć tytuł. Ważne jest jednak dojeżdżanie do mety wyścigów, które pozostały do końca sezonu. Po Moście mamy jeszcze Belgię. Patrząc na cały sezon jestem w dobrej formie. Wygrałem prawie wszystko, co było do wygrania. Mam nadzieję, że nie wypadłem z wprawy i moja forma nadal jest wysoka. Chcę nadal iść w kierunku zwycięstw – mówił Konrad Wróbel.

Podobnie jak miało to miejsce na Slovakiaringu, kierowcy KIA Platinum Cup będą towarzyszyć zawodnikom rywalizującym w mistrzostwach Europy ciężarówek. Tak jak na Slovakiaringu, również w Moście ważne będzie wykorzystanie tuneli aerodynamicznych, ale Konrad Wróbel pokazał podczas czwartej rundy mistrzostw Polski, że nawet na torze z najdłuższymi prostymi można przewodzić stawce od startu do mety.

Przed sezonem obawiałem się startu na Słowacji. Miałem mieszane uczucia co do tego toru, ponieważ tam, podobnie jak na Moście, niezwykle ważny był tunel aerodynamiczny. W Czechach jest jednak nieco łatwiej. Nie mam zespołowego kolegi, z którym mógłbym wspólnie pojechać kwalifikacje i muszę kombinować. Mam nieco trudniej – komentował Wróbel.

Autodrom Most został oddany do użytku w 1983 roku. Tor mierzy 4222 metry i ma dwadzieścia jeden zakrętów.

Podoba mi się Autodrom Most. W poprzednich sezonach wygrywałem tutaj na mokrym i suchym, więc cieszę się, że na niego wracam i mam nadzieję, że powalczę w czołówce. Nitka jest bardzo techniczna i wymaga odwagi. Wchodząc w niektóre zakręty, nie widać ich końca – opisał czeski obiekt Wróbel.

Oba wyścigi kierowcy pojadą w niedzielę, 2 września. W zawodach Automobilklub Polski reprezentować będzie także Szymon Jabłoński.

Fot.: KPC

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button