Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< mar 2024 >>
pwścpsn
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imprezy

Samochody
Karol Urbaniak niepokonany w Niemczech
18 kwietnia 2018

Karol Urbaniak niepokonany w Niemczech

Kierowca Automobilklubu Polski, Karol Urbaniak odniósł ogromny sukces w 1. rundzie Clio Cup Central Europe, rozegranej na Motorsport Arena Oschersleben. Wygrał bowiem oba wyścigi, zdobywając maksimum punktów.

Do pierwszego biegu nasz zawodnik przystępował z trzeciego pola. Na starcie wyprzedził Sebastiaana Bleekemolena, a następnie prowadzącego Niklasa Mackschina.

Karol Urbaniak: Po bardzo dobrym starcie już po pierwszym okrążeniu przebiłem się na pozycję lidera, której nie oddałem już do końca. To był wspaniały wyścig, który dał nam kolejne doświadczenia. Bardzo dziękuję za wszystkie słowa wsparcia i trzymane kciuki!

Do drugiego wyścigu ruszał z czwartego pola.

Karol Urbaniak: Nie wiem co powiedzieć. Druga wygrana w pierwszej rundzie Renault Clio Cup Central Europe stała się faktem! Po fantastycznym starcie z 4 pozycji po pierwszym okrążeniu byłem już na drugim miejscu a po połowie wyścigu objąłem prowadzenie. Kilka minut przed końcem, na torze miał miejsce bardzo groźny wypadek w skutek którego przerwano wyścig czerwoną flagą a wyniki wyścigu określono na podstawie poprzedniego okrążenia. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować całemu zespołowi BM Racing Team za przygotowanie auta, wszystkim sponsorom oraz całej rodzinie i wszystkim Wam, którzy we mnie wierzyliście! Wyjeżdżam z Oschersleben jako lider klasyfikacji generalnej. To był wymarzony weekend. Teraz czas na odpoczynek i widzimy się za nieco ponad miesiąc w Austrii na torze RedBull Ring!

W Niemczech za sprawą kierowcy Automobilklubu Polski i BM Racing Team dwukrotnie rozbrzmiewał Mazurek Dąbrowskiego! Naszemu zawodnikowi gratulujemy!

Fot.: facebook.com/urbaniakracing

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button