Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< mar 2024 >>
pwścpsn
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imprezy

Samochody
Kajetanowicz zaprasza na prawy fotel rajdówki
17 lipca 2023

Kajetanowicz zaprasza na prawy fotel rajdówki

Ostatnie dni licytacji na rzecz dzieci w ramach Wielkiej Wyprawy Maluchów 2023. Trwają charytatywne licytacje w ramach projektu Wielka Wyprawa Maluchów 2023, którego jednym z ambasadorów został Kajetan Kajetanowicz (Automobilklub Polski). Pomimo że 35 Fiatów 126p przejechało już dystans 4000 km z Bielska-Białej do Monte Carlo i z powrotem, to sam projekt jeszcze się nie zakończył. Jego finałem będzie osiągnięcie celu, jakim jest zebranie minimum miliona złotych dla dzieci – ofiar wypadków drogowych. Rajdowy Wicemistrz Świata przekazał na aukcję przejażdżkę na prawym fotelu jego rajdowego samochodu, obiecując zwycięzcy licytacji prawdziwe, rajdowe emocje.

Kajetanowicz chętnie angażuje się w projekty charytatywne, zwłaszcza te, które pomagają propagować bezpieczeństwo na drogach. Idea Wielkiej Wyprawy Maluchów jest mu szczególnie bliska, ponieważ ukierunkowana jest na pomoc dzieciom – najbardziej bezbronnym uczestnikom wypadków komunikacyjnych. Kajetanowicz jako rodzic dwójki dzieci nie mógł przejść obok tego projektu obojętnie, co więcej, w jego realizację zaangażował się wspólnie ze swoją żoną Anetą. Razem stanowili jedną z 35 załóg wyprawy, które symbolami polskiej motoryzacji przemierzyły wymagające alpejskie przełęcze ze szczytem Grossglockner, malownicze trasy wzdłuż włoskiego jeziora Garda i Lazurowego wybrzeża, docierając do słynnego Monte Carlo – stolicy rajdów samochodowych. Małżeństwo Kajetanowiczów przekazało również ciekawe aktywności i atrakcyjne przedmioty na licytacje.

Zbieraliśmy i nadal zbieramy pieniądze dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Pomoc jest potrzebna nie tylko na standardową rehabilitację, ale także często zapominaną pomoc psychologiczną. Choć Wielka Wyprawa Maluchów dojechała do celu, projekt wciąż trwa. Dążymy do tego, żeby zebrać jak najwięcej pieniędzy, aby rozwiązać jak najwięcej dużych problemów małych dzieci. Dosłownie każdy może mieć swój udział w tym przedsięwzięciu. Zachęcam do licytacji przedmiotów, które przekazali na ten cel ambasadorzy wyprawy i nie tylko. Od nas, od mojej żony Anety i ode mnie, na aukcje trafiły atrakcyjne przedmioty. Nie mogło oczywiście zabraknąć licytacji, która przynosi rajdowe emocje – komentuje Kajetan Kajetanowicz.

Czterokrotny Mistrz Polski przekazał na licytację nie tylko przejażdżkę na prawym fotelu swojej rajdówki, ale także rękawice rajdowe z komiksowym motywem Kajto. Podobny projekt graficzny zdobi jego wyścigowego Fiata 126p, na którym widnieje hasło: SUPERPRĘDKOŚĆ POMAGANIA. Maluch posłużył Kajetanowi do nagłaśniania charytatywnego projektu w trakcie pokazowych przejazdów. Mogli go niedawno zobaczyć mieszkańcy Małopolski w ramach Wielkiego Finału wyprawy, który miał miejsce na krakowskim Rynku Głównym.

***
Kajetan Kajetanowicz – Kajetan Kajetanowicz – kierowca rajdowy (Automobilklub Polski), urodził się 5 marca 1979r. w Cieszynie; mieszkaniec Ustronia; od dekady zawodnik ORLEN Rally Team, Rajdowy Mistrz Europy w 2015, 2016 i 2017 roku oraz czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski w latach 2010-2013. Dwukrotny Rajdowy Wicemistrz Świata WRC 2 2019 i WRC 3 2021. Trzeci najszybszy kierowca WRC 3 2020.
Aktualnie zdaniem internautów Kajetan Kajetanowicz plasuje się w piątce najlepszych sportowców naszego kraju. Nominowany w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2017 roku, zajął czwarte miejsce w roku 2020. Wśród finalistów XVI Gali Sportu i Biznesu 2020, w kategorii Sportowy Wizerunek Nagród Biznesu Sportowego.
Ambasador wielu kampanii społecznych: swojej autorskiej – „Bezpieczni za kółkiem” oraz ORLEN Mistrzowie w drodze, Global Compact Poland, Cała Polska Czyta Dzieciom. Odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi, laureat nagrody Fair-Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego przyznana za sportową postawę w Rajdzie Barum 2015.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button