Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Samochody
Kajetanowicz wyrusza na pomoc dzieciom
12 czerwca 2023

Kajetanowicz wyrusza na pomoc dzieciom

Kajetan Kajetanowicz (Automobilklub Polski) został ambasadorem największego motoryzacyjnego projektu charytatywnego – Wielkiej Wyprawy Maluchów. Giganci Motorsportu, reprezentanci kilku pokoleń polskich i międzynarodowych sukcesów, obrali wspólny cel – dotarcie z Bielska-Białej do słynnego Monte Carlo, zasiadając za kółkiem symbolu polskiej motoryzacji – Malucha. Oprócz Kajetana Kajetanowicza, wśród uczestników wyprawy znaleźli się Sobiesław Zasada, Longin Bielak, Janusz Szerla, Rafał Sonik oraz Bartosz Ostałowski.

Dla Kajetana Kajetanowicza przesiadka z rajdowej Škody Fabii do Fiata 126p będzie sentymentalną podróżą do początków sportowej kariery. Swoje pierwsze starty czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski zaczynał od jazdy maluchem, jak sam wspomina „z różnym skutkiem na początku, raczej było szybko, czasami za szybko”. Natomiast równie szybko ustronianin zaczął notować na swoim koncie sukcesy, wywalczając pierwsze w karierze zwycięstwo właśnie za kierownicą Fiata 126p w Rajdzie Cieszyńska Barbórka w 2001 roku. Ostatnim osiągnięciem Kajetanowicza na arenie międzynarodowej było trzecie miejsce w klasyfikacji WRC2 w Rajdzie Sardynii, po którym załoga ORLEN Rally Team już szykuje się na rywalizację na afrykańskich szutrach. Trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy przygotowania do Rajdu Safari przerwał tylko na chwilę, aby wziąć udział w zapowiedzi charytatywnej Wielkiej Wyprawy Maluchów Dla Dzieci.

Już niebawem Wielka Wyprawa Maluchów, trochę wcześniej za kierownicą Škody pojadę Rajd Safari, a po nim przesiadam się do Fiata 126p i wyruszamy do Monte Carlo. Niesamowity projekt, podczas którego będziemy realizować wiele celów: zbieramy pieniądze dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych, a dodatkowo będziemy też edukować, mówić o tym, co zrobić, aby na naszych drogach było bezpieczniej. Jest to też dla mnie podróż sentymentalna, ponieważ swoje starty zaczynałem właśnie od jazdy maluchem. Na wyprawę pojadę z żoną Anetą, wspólnie spędzimy czas, którego zazwyczaj nie mamy dla siebie aż tyle. Mamy ogromną motywację – pomoc dzieciom. Na czas wyprawy nasze pociechy zostawiamy w domu z dziadkami, a my jedziemy, aby pomóc innym, choć tak naprawdę jedziemy dla wszystkich dzieci. Pragniemy, aby wypadków z udziałem najmłodszych w przyszłości było mniej, a życzyłbym sobie, aby nie było ich wcale – mówi Ambasador Wielkiej Wyprawy Maluchów, Kajetan Kajetanowicz.

Wielka Wyprawa Maluchów wyruszy czwartego lipca z Bielska-Białej i potrwa osiem dni. Poprowadzi w sumie przez siedem krajów, a jej łączna długość wyniesie blisko 4000 kilometrów. W sumie na trasę wyruszy 35 załóg, w tym wyjątkowy duet Sobiesław Zasada i Longin Bielak, którzy łącznie mają 190 lat. Wśród kierowców nie mogło zabraknąć propagatora wielu akcji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wieloletniego, certyfikowanego instruktora bezpiecznej jazdy, Kajetana Kajetanowicza.

Z okazji zbliżającej się Wielkiej Wyprawy Maluchów na wyścigowym Fiacie 126p Kajetanowicza pojawiło się hasło: SUPERPRĘDKOŚĆ POMAGANIA. Kajto, który przyzwyczaił kibiców do szybkiej jazdy w Rajdowych Mistrzostwach Świata, ma nadzieję, że tempo zbiórki środków na pomoc dzieciom, ofiarom wypadków drogowych, będzie równie szybkie i uda się osiągnąć zakładany cel, którym jest milion złotych. W ramach projektu na portalu Zrzutka.pl licytowanych będzie wiele przedmiotów przekazanych przez Ambasadorów Wielkiej Wyprawy Maluchów, m.in. rękawice rajdowe Kajetana Kajetanowicza, których używał w trakcie sezonu 2022, wywalczając czwarte z rzędu podium w Rajdowych Mistrzostw Świata.
Więcej informacji o Wielkiej Wyprawie Maluchów na dedykowanej stronie: wielkawyprawamaluchow.pl/

***
Kajetan Kajetanowicz – Kajetan Kajetanowicz – kierowca rajdowy (Automobilklub Polski), urodził się 5 marca 1979r. w Cieszynie; mieszkaniec Ustronia; od dekady zawodnik ORLEN Rally Team, Rajdowy Mistrz Europy w 2015, 2016 i 2017 roku oraz czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski w latach 2010-2013. Dwukrotny Rajdowy Wicemistrz Świata WRC 2 2019 i WRC 3 2021. Trzeci najszybszy kierowca WRC 3 2020.
Aktualnie zdaniem internautów Kajetan Kajetanowicz plasuje się w piątce najlepszych sportowców naszego kraju. Nominowany w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2017 roku, zajął czwarte miejsce w roku 2020. Wśród finalistów XVI Gali Sportu i Biznesu 2020, w kategorii Sportowy Wizerunek Nagród Biznesu Sportowego.
Ambasador wielu kampanii społecznych: swojej autorskiej – „Bezpieczni za kółkiem” oraz ORLEN Mistrzowie w drodze, Global Compact Poland, Cała Polska Czyta Dzieciom. Odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi, laureat nagrody Fair-Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego przyznana za sportową postawę w Rajdzie Barum 2015.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button