Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Kajetanowicz powróci do ścigania na Sardynii
24 maja 2019

Kajetanowicz powróci do ścigania na Sardynii

W połowie czerwca kierowca Automobilklubu Polski Kajetan powróci na rajdowe trasy i w stawce załóg WRC2 powalczy o kolejne punkty w swojej kategorii. Podczas Rajdu Sardynii w dniach (13-16.06) pokona dziewiętnaście szutrowych odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 310 kilometrów w ramach ósmej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata 2019. Będzie to drugi start naszego mistrza w Rajdzie Sardynii w ramach WRC.

Możemy już na sto procent ogłosić, że wracamy do tegorocznej rajdowej walki! Zmobilizowani i silniejsi jesteśmy gotowi na czerwcowy Rajd Sardynii. To rajd, który darzę wielkim sentymentem, bo był pierwszym moim startem w Rajdowych Mistrzostwach Świata w ubiegłym sezonie. Mamy świadomość, że odcinki specjalne są tam dość wymagające, zarówno dla załogi, jak i samochodu. Już od pierwszych kilometrów napotkamy liczne i duże kamienie, charakterystyczne właśnie dla tego rajdu. Druga pętla może być walką o przetrwanie, co w przypadku zaciętych zmagań będzie wiązać się z podjęciem dużego ryzyka. Do tego kurz i duże różnice temperatur utrudniają pokonywanie kolejnych kilometrów. To także rajd o wyjątkowej tradycji, ponieważ jest w kalendarzu WRC od samego początku. To, co dodaje większej dawki adrenaliny, to fakt, że organizatorzy odświeżyli niektóre partie odcinków, zmieniając fragmenty dróg na nowe. Zatem czeka nas dodatkowo poznawanie trasy, co jest kolejnym wyzwaniem. W ubiegłym roku pamiętamy, że zmagaliśmy się ze zmienną pogodą, która diametralnie zmieniała charakterystykę trasy – czasami jazda przypominała kąpiele w błocie. Liczymy jak zawsze na Wasz doping. Na pewno damy z siebie wszystko, jesteśmy przygotowani i gotowi do walki! – powiedział Kajetan Kajetanowicz.

Dla Kajto będzie to trzeci, po startach na Korsyce i w Argentynie, start w tegorocznym cyklu WRC Volkswagenem Polo GTI R5. Rajd Sardynii rusza 13. czerwca. Na ten dzień zaplanowano odcinek testowy i wieczorny OS 1 Ittiri Arena Show (2,0 km).

Fot.: Lotos Rally Team

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button