Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Samochody
Kajetanowicz buduje formę
7 lipca 2020

Kajetanowicz buduje formę

Jak poinformował promotor Rajdowych Mistrzostw Świata, cykl zostanie wznowiony już na początku września, od nowego w kalendarzu Rajdu Estonii. Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności najlepsze załogi globu wrócą do rywalizacji o tytuły WRC i pojadą w pięciu rajdach. Kajetan Kajetanowicz w trakcie przymusowej przerwy od startów nie odpuścił przygotowań i w miniony piątek ponownie siedział za kierownicą swojej treningowej rajdówki.

Pilotowany przez Macieja Szczepaniaka Kajetanowicz jest już spragniony rywalizacji, na szczęście promotor zakomunikował pozytywne informacje o wznowieniu sezonu. Do kalendarza dołączył Rajd Estonii, który reprezentant LOTOS Rally Team zna już z lat 2015-2016, gdy ścigał się w nim podczas Rajdowych Mistrzostw Europy, dwukrotnie stając na podium. Następnie areną zmagań będzie Rajd Turcji (24-27 września), w którym Kajto zwyciężył rok temu. Później załogi przeniosą się do Niemiec (15-18 października), Włoch (19-22 listopada), a sezon zakończy powracający po przerwie Rajd Japonii (19-22 listopada).

Nieustannie pracujemy. Podczas pandemii nie traciliśmy czasu i wykorzystaliśmy go bardzo dobrze. Cały zespół ciężko pracował, nie chcieliśmy stracić tych tygodni, dbając również o zwroty medialne. Poza tym sprawiało nam to dużą przyjemność i myślę, że różnymi aktywnościami i materiałami dostarczaliśmy sporo frajdy także kibicom. Cieszę się, że poznaliśmy kalendarz WRC. Odmrażanie rajdów to bardzo dobra wiadomość, ale wiedzieliśmy, że tak będzie i wierzyliśmy w to w 100%. Sezon wznowi Rajd Estonii, to fantastyczne zawody. Byliśmy już tam, gdy stanowił rundę mistrzostw Europy. Jazda po estońskich odcinkach dostarcza dużo emocji. Wkrótce okaże się, czy również się tam pojawimy. Zespół jest przygotowany do walki, ale oczywiście pozostały czas także intensywnie przepracujemy, by wszystko było gotowe – mówi trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz.


Kajetan Kajetanowicz – kierowca rajdowy (Automobilklub Polski), urodził się 5 marca 1979 r. w Cieszynie, mieszkaniec Ustronia; zawodnik LOTOS Rally Team, Rajdowy Mistrz Europy w 2015, 2016 i 2017 roku oraz czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski w latach 2010-2013.
Pod koniec października Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zakończyli swoją rywalizację w cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata 2019, stając na podium Rajdu Katalonii. Dla Ustronianina był to pierwszy pełny sezon w WRC2. W jego trakcie reprezentanci LOTOS Rally Team najczęściej spośród wszystkich konkurentów stawali na podiach poszczególnych rund, aż pięciokrotnie! Solidna i równa forma, a także umiejętność szybkiej adaptacji do zmieniających się warunków dały świetny wynik na koniec: drugie miejsce!
Sezon Kajetanowicza i Szczepaniaka rozpoczął się od asfaltowego Rajdu Korsyki, rozgrywanego pod koniec marca. Świetnie zadebiutowali wtedy w Volkswagenie Polo GTI R5, zajmując trzeci stopień podium. Kolejnym przystankiem na mapie była Ameryka Południowa i Rajd Argentyny, który niestety nie przebiegł po myśli naszego duetu. Polacy liderowali, jednak po awarii zawieszenia zmuszeni zostali do wycofania się z rywalizacji. W połowie czerwca kawalkada Rajdowych Mistrzostw Świata przeniosła się na włoską Sardynię. Kajto i Maciek, wykorzystując możliwości regulaminowe, przesiedli się do Škody Fabii R5 i zanotowali kolejny fenomenalny debiut, kończąc zawody na drugiej pozycji.
Po krótkiej przerwie w kalendarzu nasz duet wrócił do zmagań na asfaltowe trasy Rajdu Niemiec. Tutaj także poradził sobie bardzo dobrze, przywożąc do kraju puchary za trzecie miejsce. Załoga LOTOS Rally Team nie zwalniała tempa i już dwa tygodnie później walczyła na niezwykle wymagających i trudnych odcinkach Rajdu Turcji. Efekt? Pierwsza wspólna wygrana Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC2!
Na początku października Polacy wzięli udział jeszcze w Rajdzie Walii. Dla Ustronianina był to pierwszy start w tej imprezie. Choć w walce o dobry wynik przeszkodziła awaria, zebrali wiele cennych doświadczeń. Sezon zakończyli w słonecznej Katalonii, gdzie ponownie stanęli na podium – piątym w tym roku. Dzięki punktom za trzecie miejsce Kajetanowicz ze Szczepaniakiem awansowali na drugą pozycję w klasyfikacji sezonu. Był to ostatni z siedmiu rajdów, w których Polacy mogli zbierać punkty.
Sezon załogi LOTOS Rally Team w Rajdowych Mistrzostw Świata 2019 to łącznie aż pięć podiów i jedna wygrana na siedem startów. Ponad 1840 kilometrów walki na 89 odcinkach specjalnych, z których 20 wygrali i aż 52 ukończyli na podium. 28 dni rywalizacji w rajdówce, blisko 40 z dniami testowymi. Łącznie prawie 21 godzin nieustannej, ekstremalnie szybkiej jazdy na czas, o której wyniku wielokrotnie decydowały ułamki sekund.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button