Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Kajetan Kajetanowicz przed Rajdem Barbórka
29 listopada 2022

Kajetan Kajetanowicz przed Rajdem Barbórka

W najbliższy piątek wystartuje jubileuszowy, 60. Rajd Barbórka – wydarzenie, które ma obowiązkowe miejsce w kalendarzu każdego miłośnika rajdów samochodowych w Polsce. Nie inaczej jest z Kajetanem Kajetanowiczem (Automobilklub Polski), dla którego to wyjątkowy czas i możliwość spotkania z polskimi kibicami na krajowych oesach. Mimo poważnej kontuzji trzykrotny mistrz Europy ciężko pracuje, by być gotowym do startu. Dzisiaj zaprezentował projekt oklejenia swojej rajdówki, przygotowany specjalnie na tegoroczne zmagania.
Kajetan Kajetanowicz to ośmiokrotny zwycięzca popularnej „Barbórki”. Do swojej trwającej niemal dekadę dominacji w tym rajdzie, dołożył także dziewięć triumfów w Kryterium Asów na Karowej, najbardziej prestiżowym odcinku specjalnym w Polsce. Jednak czy tym razem zobaczymy ustronianina za kierownicą rajdówki, okaże się dopiero przed samym startem.

Od powrotu z Rajdu Japonii robię wszystko, by wystartować w Barbórce, która dla mnie zawsze jest jednym z najważniejszych punktów sezonu i wyjątkową okazją, by spotkać się z kibicami. Rehabilitacja nie jest łatwa, a ostateczna decyzja zapadnie dopiero w trakcie lub po zakończeniu testów, które mamy zaplanowane przed samym rajdem. Dla mnie jako sportowca to bardzo trudna decyzja, ale do samego końca nie odpuszczę. Niezależnie od tego, jak sprawy się potoczą, widzimy się na tym rajdzie. Wiem, że trzymam Was w niepewności, ale okoliczności są wyjątkowe i na pewne rzeczy nie mam wpływu. Żeby nieco zrekompensować Wam tę sytuację, razem z moim zespołem zdecydowaliśmy się już teraz zaprezentować oklejenie przygotowane specjalnie na tegoroczną „Barbarę” – mówi kierowca ORLEN Rally Team.

Jak co roku, właśnie na „Barbórkę”, Kajetanowicz przygotował specjalne barwy swojej Škody Fabii Rally2 evo, którą wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem wywalczyli czwarte z rzędu podium na koniec sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. Tym razem czarno-srebrna rajdówka naszej eksportowej załogi nabierze kolorów. Projekt oklejenia przywodzi na myśl przywiązanie i miłość do rodziny oraz wielką rajdową pasję. Bezkresny kosmos symbolizuje odwagę w odkrywaniu tego, co nieznane i w przekraczaniu własnych granic. Przedstawiona koncepcja, pomimo tego, że została zaplanowana jeszcze przed Rajdem Japonii, stała się w obecnych okolicznościach jeszcze bardziej aktualna. Kajetanowicz postawił sobie ambitny cel: walka w Rajdzie Barbórka. W tym roku podjęcie rękawicy wiąże się dodatkowo z walką o powrót do jak najlepszej sprawności fizycznej, która umożliwi prowadzenie samochodu rajdowego.

60. Rajd Barbórka rozpocznie się już w ten piątek (2.12.2022) od OS1 SZNAJDER Batterien Pruszków o długości 3,60 kilometra. Pierwsze załogi pojawią się na starcie o godzinie 17:35. Dalsza rywalizacja rozegrana zostanie w sobotę (3.12.2022) na pięciu odcinkach specjalnych, które zaplanował organizator. Najpierw kierowcy pokonają dwa razy odcinek specjalny Tor SŁOMCZYN (3,85 km), następnie zmierzą się dwukrotnie z najdłuższą próbą rajdu Tor SŁUŻEWIEC (5,38 km). Zmagania zakończy krótki, niespełna dwukilometrowy oes Autodrom BEMOWO DUET (1,78 km). Całą imprezę zwieńczy natomiast Kryterium Asów i legendarny odcinek specjalny Karowa (2,10 km), który wystartuje w sobotę o godzinie 17:30. Lista zgłoszeń tegorocznego Rajdu Barbórka zawiera aż 131 załóg!

***
Kajetan Kajetanowicz – Kajetan Kajetanowicz – kierowca rajdowy (Automobilklub Polski), urodził się 5 marca 1979r. w Cieszynie; mieszkaniec Ustronia; od dekady zawodnik ORLEN Rally Team, Rajdowy Mistrz Europy w 2015, 2016 i 2017 roku oraz czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski w latach 2010-2013. Dwukrotny Rajdowy Wicemistrz Świata WRC 2 2019 i WRC 3 2021. Trzeci najszybszy kierowca WRC 3 2020.
Aktualnie zdaniem internautów Kajetan Kajetanowicz plasuje się w piątce najlepszych sportowców naszego kraju. Nominowany w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2017 roku, zajął czwarte miejsce w roku 2020. Wśród finalistów XVI Gali Sportu i Biznesu 2020, w kategorii Sportowy Wizerunek Nagród Biznesu Sportowego.
Ambasador wielu kampanii społecznych: swojej autorskiej – „Bezpieczni za kółkiem” oraz ORLEN Mistrzowie w drodze, Global Compact Poland, Cała Polska Czyta Dzieciom. Odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi, laureat nagrody Fair-Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego przyznana za sportową postawę w Rajdzie Barum 2015.

Więcej: www.barborka.pl

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button