Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Samochody
Kacper Wróblewski po Rajdzie Nadwiślańskim
19 lipca 2021

Kacper Wróblewski po Rajdzie Nadwiślańskim

Kacper Wróblewski (Automobilklub Polski) i Jakub Wróbel, ukończyli Rajd Nadwiślański na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym samym zawodnicy wywożą z Puław solidne punkty i awansują w całym cyklu.

Na specyficznych oesach na południe od Puław załogi miały do pokonania osiem odcinków specjalnych. Pierwsza pętla rajdu to cztery próby, na których śliskie asfalty nie ustrzegły przed błędami praktycznie wszystkie startujące duety. Kacper i Kuba rozpoczęli rywalizację od małej przygody. Na pierwszym odcinku zapalił się zderzak w ich Skodzie Fabii Rally2 evo, co na chwilę zdekoncentrowało zawodników podczas jazdy. Na kolejnych oesach pokazali już bardzo wysoką formę, nie mniej jednak brudna i śliska nawierzchnia lubelskich odcinków dała o sobie znać.

To jeden z tych rajdów który pozytywnie zapadnie w mojej pamięci! Pierwszą pętlę jechaliśmy bardzo szybko, ale jadąc takim tempem i walcząc o setne sekundy łatwo jest popełnić błąd. I tak też się stało w naszym przypadku. Po dobrym starcie do trzeciego odcinka – Urzędów 1, przestrzeliłem hamowanie z dużej prędkości. Zawracaliśmy, co spowodowało stratę pewnie ok 15 sekund. Z kolei na następnej próbie jadąc w deszczu na twardej oponie, na wolnym zakręcie odjechał nam tył auta. By uniknąć uderzenia w znak musiałem je obrócić i ponownie zawracać. Stąd nie uniknęliśmy kolejnej straty czasowej. Do drugiej pętli przystąpiliśmy z nastawieniem ataku i nadrabiania. Na trzech z czterech odcinków specjalnych zdobyliśmy oesowe podium. Dwa razy byliśmy drudzy i raz trzeci, co bardzo nas cieszy. Jesteśmy zadowoleni z naszej jazdy i tempa, i już się nie mogę doczekać następnego rajdu. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom i zespołowi oraz kibicom! Dało się je mocno odczuć, a wasz doping dodał skrzydeł naszej ptasiej załodze. Do zobaczenia w Rzeszowie! – mówi Kacper Wróblewski.

To był naprawdę szybki weekend w okolicach Puław. 5 miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą 0.37 sekundy na kilometrze do zwycięzcy rajdu, świadczy o wysokim poziomie sportowym minionej rundy mistrzostw Polski. Gratulacje dla naszych konkurentów. Walka na odcinkach w tym roku jest wyjątkowo zaciekła, a o poszczególnych zwycięstwach decydują naprawdę niewielkie detale. Cały zespół pracował bardzo ciężko, dzięki czemu wywozimy z Puław solidne punkty. – dodał Kuba Wróbel, pilot Kacpra Wróblewskiego.

W klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski załoga awansowała na piąte miejsce. Przed nią jeszcze cztery rundy polskiego czempionatu. Kolejnym startem Wróblewskiego i Wróbla będzie MARMA 30. Rajd Rzeszowski, w dniach 5-7 sierpnia.

Więcej na:
www.facebook.com/KacperWroblewskiRallyDriver
www.instagram.com/kacperwroblewski_rallydriver

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button