Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Samochody
Kacper Wróblewski drugi na Rzeszowskim
14 sierpnia 2023

Kacper Wróblewski drugi na Rzeszowskim

Kacper Wróblewski (Automobilklub Polski) i Jakub Wróbel na 2-gim miejscu w RSMP. Zaskoczyliśmy chyba samych siebie! W miniony weekend odbył się MARMA 32. Rajd Rzeszowski, który przyniósł znakomite rezultaty dla Kacpra Wróblewskiego i Jakuba Wróbla – ORLEN Team, uczestników Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP). Po blisko 10 miesiącach przerwy od rajdowej rywalizacji, Kacper i Kuba wsiedli do Skody Fabii Rally2 evo z determinacją, odnosząc duży sukces na trasach tej prestiżowej imprezy. Rajdowy duet uplasował się na 2-gim miejscu w klasyfikacji generalnej RSMP. Mimo długiej przerwy, na 9 z 11 odcinków specjalnych zanotowali czasy na podium, w tym odnieśli zwycięstwo na ostatnim, dodatkowo punktowanym odcinku Power Stage.

Pierwszy raz wsiadłem do samochodu rajdowego po tak długiej przerwie i po pierwszym oesie poczułem się konkurencyjny. Istotne jest to, że przed samym rajdem zaliczyliśmy 2 intensywne dni testów, podczas których przejechaliśmy około 60 kilometrów na ostro. Pierwszy dzień testowy był typowym na przetarcie i przypomnienie sobie, czym jest jazda samochodem Rally2. Drugiego dnia zacząłem już szukać prędkości i precyzji, bo trochę miałem z tym problem dzień wcześniej. Niemniej jednak to wystarczyło, żeby poczuć się dobrze w aucie i być gotowym do rywalizacji już na samym rajdzie. Założenia na ten weekend były takie, żeby zacząć na spokojnie, bez błędów i nie przegiąć, aczkolwiek byliśmy bardzo zdziwieni, kiedy to pierwszego dnia meldowaliśmy się praktycznie cały czas na 2-gim miejscu w RSMP. Drugi dzień był trochę trudniejszy. Nowe odcinki i wdarła się trochę niepewność. Założyłem, że musimy trochę zwolnić, żeby nic nie narobić. Teraz trochę żałuję tej decyzji, bo mogliśmy powalczyć z Grześkiem Grzybem i Adamem Biniędą, ale jak na powrót po takiej przerwie to uważam, że naprawdę wypadliśmy super. Niewątpliwie do naszego sukcesu przyczynił się oczywiście nasz zespół – XIQIO Racing, który dostarczył nam wspaniały samochód, oraz Kuba, który swoim podejściem i dyktowaniem umożliwił mi szybką jazdę. Ogromne podziękowania dla naszych partnerów: Grupa ORLEN, RMF FM, Miasto i Gmina Myślenice oraz Overcrest – Sim & Rally School Center. To dzięki wam mogliśmy wrócić do rywalizacji w RSMP! Brawa również dla kibiców – miło było was widzieć na odcinkach i na serwisie – powiedział Kacper Wróblewski.

W trakcie samych zawodów, Kacper i Kuba postawili na strategię konsekwentnej jazdy bez błędów. Efektem było imponujące drugie miejsce po pierwszym dniu, oraz zaledwie 6 sekund straty do liderów polskiego czempionatu. Drugi dzień rajdu przyniósł nowe wyzwania, ale para zawodników skutecznie stawiła czoła trudnym odcinkom. Ich umiejętności i doświadczenie zaowocowały świetnymi czasami, a zwycięstwo na Power Stage stanowiło wisienkę na torcie.

Kuba Wróbel podkreślił: Wspaniale było powrócić z Kacprem do rywalizacji w mistrzostwach Polski. Cały rajd jechaliśmy swoim tempem, w zasadzie bez żadnych większych przygód. Wspaniała atmosfera, dobry wynik, dużo kibiców, którym ogromnie dziękujemy za wsparcie! Do zobaczenia na kolejnej rundzie!

Sukces na MARMA 32 Rajdzie Rzeszowskim to zapowiedź udanej końcówki sezonu. Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel potwierdzili swój udział we wszystkich kolejnych rundach RSMP do końca roku, a ich następną rywalizacją będzie Rajd Śląska, który odbędzie się w dniach 8-10 września.

Marma 32. Rajd Rzeszowski – klasyfikacja końcowa RSMP

1. Grzyb/Binięda – Škoda Fabia Rally2 Evo –
2. Wróblewski/Wróbel – Škoda Fabia Rally2 Evo +00:16.2
3. Byśkiniewicz/Siatkowski – Skoda Fabia Rally2 EVO +00:47.4
4. Płachytka/Fiołek – Skoda Fabia Rally2 EVO +00:50.5
5. Kołtun/Pleskot – Ford Fiesta R5 MkII +02:01.4
6. Poloński/Sitek – Volkswagen Polo GTI R5 +02:31.8
7. Terlecki/Marczewski – Skoda Fabia Rally2 EVO +04:37.8
8. Sobczak/Pawłowski – Porsche 911 GT3 +05:06.2
9. Predko/Jurgała – Peugeot 208 Rally4 +06:54
10. Parys/Syty – Ford Fiesta Rally3 +07:51.1

Fot. Maciej Niechwiadowicz, Kaja Wróblewska

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button