Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

BRD
„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” z Automobilklubem Polski.
14 kwietnia 2023

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” z Automobilklubem Polski.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przy współudziale Automobilklubu Polski rozpoczął tegoroczną edycję kampanii społecznej w zakresie bezpieczeństwa publicznego „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. W dniu 13.04.2023 odbyło się spotkanie w Szkole Podstawowej w Lelisie, w którym wzięło udział ponad 90 uczniów z klas III-VI.

Wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe oraz wzięli udział w czterech panelach dydaktycznych, promujących bezpieczeństwo. Ratownicy medyczni z SPZOZ „Meditrans Ostrołęka” omówili zasady udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce przeprowadzili dwa panele dydaktyczne: panel w formie interaktywnego wykładu o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym wraz ze sprawdzeniem wiedzy oraz panel polegający na przejeździe dzieci po rowerowym torze przeszkód.
Reprezentantem Automobilklubu Polski był Jakub Brzeziński – utytułowany kierowca rajdowy. Jakub – znany jaki „Colin” to wielokrotny Mistrz i Vice Mistrz Polski w rajdach samochodowych, który również sukcesami startował na europejskich arenach Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Colin przekazał uczniom informacje dotyczące zasad bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach, zwrócił uwagę na zagrożenia z jakimi można się spotkać na drodze. Przypomniał również dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i konieczności używania odblasków oraz kasków rowerowych.

Dzieci mogły również poznać historię motoryzacji oglądając rajdowego Polskiego Fiata 125p.

Następne spotkanie w ramach akcji – już 24 kwietnia w Bartnikach.

Galeria

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” z Automobilklubem Polski.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button