Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

BRD
„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Wilanowie
14 maja 2023

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Wilanowie

12 maja w Centrum Sportu Wilanów odbyło się kolejne spotkanie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w którym udział wzięli uczniowie klas IV Szkół Podstawowych Dzielnicy Wilanów.
Ratownicy Drogowi PZM Automobilklubu Polski byli współorganizatorami serii pogadanek dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia. Demonstrowano sposoby sprawdzania oznak życia, resuscytację na fantomach także z pomocą defibrylatora AED, wezwanie pomocy. To wszystko oczywiście z uwzględnieniem zapewnienia maksimum bezpieczeństwa osoby ratującej. Po wykładach połączonych z praktycznymi pokazami chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności na fantomach, czy uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania z tego zakresu.

Niewątpliwą atrakcją spotkania był udział Kajetana Kajetanowicza – utytułowanego kierowcy rajdowego, Wicemistrza Świata, trzykrotnego Mistrza Europy, czterokrotnego Mistrz Polski. Kajto na spotkanie „zabrał ze sobą”  – samochód rajdowy – Subaru , którym zdobył zdobył 3 mistrzostwa.

Reprezentantem starszego pokolenia kierowców rajdowych był Roberta Burcharda – uczestnik Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, pilot m.in. Krzysztofa Hołowczyca z którym zdobywał wiele tytułów mistrzowskich.

Nasi mistrzowie w rozmowach z dziećmi poruszali tematykę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, jak należy się zachowywać będąc pieszym, a jak będąc kierowcą. Wiele pytań dotyczyło rajdów samochodowych: czym właściwie są, czym się różni rajdówka od zwykłego auta, w co wyposażony jest kierowca rajdowy, jak jest ubrany, co go chroni.

Automobilklub Polski  – jako dodatkową edukacyjną atrakcję zapewnił symulator dachowania.

Udział w naszych warsztatach wzięło ponad 500 uczennic i uczniów.

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button