Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

BRD
Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny na Mokotowie
27 marca 2024

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny na Mokotowie

25 marca odbyło się czwarte spotkanie tegorocznej edycji akcji „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, w której uczestniczyli przedstawiciele Automobilklubu Polski. Tym razem odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 202 im. 34 Pułku Strzelców Budziszyńskich na warszawskim Mokotowie. W zajęciach wzięło udział ponad 230 uczniów klas I-VIII, którzy otrzymali elementy odblaskowe i wzięli udział w panelach dydaktycznych promujących bezpieczeństwo.

Pracownicy WORD w Warszawie przeprowadzili rowerowy tor przeszkód, który dla uczestników okazał się trudnym zadaniem. Ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” omówili zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem fantomów do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Nie zabrakło miejsca na gry i zabawy interaktywne przygotowane przez Urząd Marszałkowski.
Nasze „stoisko” jak zwykle było chętnie odwiedzane przez uczniów i ich nauczycieli. Alkogogle wprawiały w zakłopotanie nie jednego młodego człowieka. Symulator dachowania okazał się nie lada wyzwaniem dla nauczycieli ale jednocześnie uświadomił wszystkim jak niebezpieczne w skutkach są wypadki drogowe.

Romuald Chałas, czołowy polski kierowca rajdowy, zdobywca wielu tytułów rajdowego mistrza Polski, uczestnik rajdów w Polsce i w Europie jednocześnie Prezes Automobilklubu Polski, opowiadał o swoich startach w różnych zawodach i rajdach ale zwrócił też uwagę na zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują na drodze. Zaprezentował „swoją rajdówkę” Polskiego Fiata 125p, w którym przejechał wiele rajdów.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button