Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

BRD
Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny
6 marca 2024

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

W dniu 4 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 220 im. Stanisława Kopczyńskiego przy ul. Jana Pawła II 26a w Warszawie (Śródmieście), odbyło się spotkanie edukacyjne w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Automobilklub Polski jako stowarzyszenie promujące zasady bezpiecznego zachowania na drodze, kolejny rok z rzędu bierze udział w tej jakże ważnej akcji.
W spotkaniu uczestniczyło około 500 uczniów z klas I-VIII. Wzięli oni udział w panelach promujących bezpieczeństwo, w trakcie których były poruszane zagadnienia dotyczące m.in.: udzielania pierwszej pomocy, zasad związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, umiejętność jazdy na rowerze po rowerowym torze przeszkód. Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Automobilklubu Polski przygotowała atrakcje w postaci symulatorów dachowania i zderzeń, oraz tor z alkogoglami.

Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich uczestników był udział utytułowanego kierowcy rajdowego, reprezentanta naszego Klubu – Mikołaja Miko Marczyka. Miko to wielokrotny Mistrz i Vice Mistrz Polski w rajdach samochodowych, który również sukcesami startował na europejskich arenach Rajdowych Mistrzostwach Europy.

Miko przekazał uczniom informacje dotyczące zasad bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach, zwrócił uwagę na zagrożenia z jakimi można się spotkać na drodze. Przypomniał również dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i konieczności używania odblasków oraz kasków rowerowych. Nasz zawodnik odpowiadał na wiele pytań dotyczących rajdów samochodowych.
Dzieci mogły również poznać historię motoryzacji oglądając rajdowego Polskiego Fiata 125p.

Każdy uczestnik biorący udział w konkursie otrzymał zestaw poprawiający bezpieczeństwo na drodze w postaci odblasków i świateł ostrzegawczych.

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – galeria

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button