Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< mar 2024 >>
pwścpsn
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imprezy

Samochody
Jerek Szeja ponownie w Mistrzostwach Czech
12 marca 2018

Jerek Szeja ponownie w Mistrzostwach Czech

Kierowca Automobilklubu Polski Jarek i jego pilot, brat Marcin rozpoczną swój czwarty sezon startów w Rajdowych Mistrzostwach Czech. Na oblegane przez kibiców, asfaltowe trasy rund cyklu Polacy wyjadą Fordem Fiesta R5 przygotowanym przez Orsak Rally Sport.
Siedem wymagających i zróżnicowanych rajdów, mocna obsada, zacięta walka, mnóstwo kibiców i świetnie znający trasy lokalni kierowcy z doświadczonymi zawodnikami zespołów fabrycznych na czele – tak w jednym zdaniu można scharakteryzować Mistrzostwa Czech. Rajdy zaliczane do kalendarza nierzadko gromadzą na starcie blisko sto załóg, w tym wiele w najmocniejszych samochodach klasy R5 i WRC.

Bracia Szejowie w swoim debiutanckim sezonie 2017 w samochodzie klasy R5, byli najlepszymi obcokrajowcami w czeskich rajdach. W siedmiu startach załoga z Ustronia wywalczyła łącznie 120 punktów, co pozwoliło zająć wysokie piąte miejsce.

Jarek Szeja: Zima to tylko pozornie przerwa w rajdach samochodowych. Tak naprawdę, to okres ciężkiej pracy nad przygotowaniem programu startów na kolejny sezon. W tym roku trwało to nieco dłużej, ale najważniejsze jest to, że mamy dobrą wiadomość – będziemy kontynuować starty w mistrzostwach Czech i to w Fordzie Fiesta R5, czyli samochodzie, który pozwala na walkę o najwyższe lokaty. Nigdy nie brakowało mi motywacji i zaangażowania, ale po trzech sezonach rywalizacji na czeskich odcinkach wiem, że mocna obsada i wysoki poziom rywali wyzwalają u sportowca jeszcze większą wolę walki i determinację w dążeniu do celu. Dlatego bardzo się cieszę z tego, że czeka nas kolejny sezon pełen zaciętych pojedynków z wymagającymi rywalami, ale jeszcze bardziej cieszę się z tego, że do rajdówki wsiądę już za dwa tygodnie. Jako zespół staramy się ciągle rozwijać i poprawiać, więc nie ukrywam, że w tym roku chciałbym wykorzystać doświadczenie, jakie zebraliśmy w poprzednim sezonie i pokusić się o lepsze rezultaty. Jednocześnie jestem dumny z drogi, którą przez osiem lat pokonaliśmy razem z firmą GK Forge, dzięki której mogliśmy konsekwentnie robić postępy i być tu, gdzie jesteśmy. W kolejnym sezonie dam z siebie wszystko, by Ford Fiesta R5 w barwach GK Forge i naszego nowego partnera – firmy Kowax, dojeżdżał do mety na wysokich pozycjach

Kalendarz tegorocznych mistrzostw Czech tworzy siedem asfaltowych rajdów:
• 24-25 marca – Kovax Valasska Rally ValMez
• 20-21 kwietnia – Rallye Sumava Klatovy
• 18-19 maja – Rallye Cesky Krumlov
• 15-16 czerwca – Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopece
• 30 czerwca – 1 lipca – Rally Bohemia
• 24-26 sierpnia – Barum Czech Rally Zlin (runda mistrzostw Europy)
• 5-7 października – Rally Pribram

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button