29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Samochody
Jarek Szeja z punktami w Czechach

Kierowca Automobilklubu Polski, Jarek Szeja i jego brat Marcin ukończyli Rajd Valasska, pierwsza rundę mistrzostw Czech w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. W sumie zdobyli 11 punktów.

W pierwszy wiosenny weekend na krętych i szybkich asfaltowych drogach wschodnich Moraw nie brakowało zalegającego po zimie drobnego szutru czy piasku. Do tego dochodziło błoto wynoszone na trasę z wewnętrznych zakrętów przez kolejne samochody rajdowe.
Jarek i Marcin rywalizowali z 78 załogami, z czego 22 duety to ich bezpośredni rywale dysponujący najmocniejszymi samochodami klasy R5 i WRC. Polacy ukończyli zawody na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej i 9. miejscu wśród załóg walczących w mistrzostwach Czech. Na wyniku w dużej mierze zaważył drobny błąd z odcinka numer 3, na którym Ford Fiesta R5 z Szejami na pokładzie otarł się o drzewo. Kolejne 10 km po feralnym prawym zakręcie Jarek i Marcin przejechali z przestawioną geometrią tylnego zawieszenia. Na 10 z 15 rozegranych oesów Szejowie wywalczyli czas w czołowej dziesiątce.

Jako pierwsi na metę wjechali Jan Kopecky i Pavel Dresler. Na ostatnim oesie drugie miejsce wywalczył siedmiokrotny mistrz Czech Vaclav Pech pilotowany przez Petra Uhela (Ford Fiesta R5). Podium uzupełniła załoga Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjærmoen (Skoda Fabia R5. Kolejną rundą rajdowych mistrzostw Czech będzie Rajd Sumava Klatovy (20-21 kwietnia).

Jarek Szeja: W mistrzostwach Czech trzeba atakować na każdym kilometrze każdej rundy. Tu nie ma taryfy ulgowej, więc teraz chcemy popracować nad tym, by nasze tempo, które po długiej zimie jest całkiem dobre, było bardziej równe i stabilne, a co za tym idzie – przynosiło więcej punktów. Będziemy pracować nad wyeliminowaniem drobnych błędów, co ma pozwolić nam poprawiać się z odcinka na odcinek. Po tym rajdzie jestem zadowolony z tego, że w pierwszym od pół roku starcie potrafiliśmy odnaleźć się w mocnej stawce mistrzostw Czech, szczególnie że rywalizacja jest jeszcze trudniejsza i bardziej zacięta niż rok temu.

Marcin Szeja: W pierwszej rundzie tegorocznych mistrzostw Czech najtrudniejsze było dostosowywanie się do warunków panujących na trasie. Jest wczesna wiosna, więc na asfalcie leżało sporo żwiru, a na wielu zakrętach także i błota czy nawet liści. Musieliśmy jak najlepiej oceniać i przewidywać, jak trasa będzie się zmieniać wraz z kolejnymi przejazdami, a także temperaturą w ciągu dnia.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com