Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Jarek Szeja w Czechach
22 kwietnia 2018

Jarek Szeja w Czechach

Jarek i Marcin Szejowie, którzy startowali Fordem Fiestą R5 przygotowanym przez ekipę Orsak Rally Sport byli jedyną polską załogą startującą w Rajdzie Sumava Klatovy, rundzie mistrzostw Czech.

W swojej klasie kierowca Automobilklubu Polski miał 19 rywali, a walcząc o miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu mierzył się także z zawodnikami dysponującymi samochodami WRC.
Podczas pierwszego etapu zawodów Polacy połowę odcinków specjalnych ukończyli w pierwszej dziesiątce. Drugi etap ścigania wokół miasta Klatovy był w wykonaniu braci Szejów jeszcze lepszy: zajmowali miejsca od czwartego do siódmego.

Jarek i Marcin walczyli o poprawienie swojej pozycji do ostatnich metrów rajdu Jarek w klasyfikacji zawodów. Ostatecznie zajęli w zawodach ósme miejsce (siódme w klasyfikacji mistrzostw Czech), a do 7 lokaty i przegonienia Jana Cerny’ego i Petra Cernohorsky’ego zabrakło zaledwie 0,3 sekundy.

Na mecie obie załogi dzieliło zaledwie 0,3 sekundy. W drugiej rundzie nasz kierowca wywalczył łącznie 16 punktów: 9 za miejsce w klasyfikacji generalnej, a także 7 za lokaty zajęte w poszczególnych etapach zawodów.
Zgodnie z przewidywaniami po zwycięstwo w Rajdzie Sumava Klatovy sięgnęli Jan Kopecky i Pawel Dresler (Skoda Fabia R5), fabryczna załoga Skody. Triumf w Klatovy był dziewiętnastym z rzędu ich zwycięstwem w rundzie czeskiego czempionatu. Kopeckiemu nie zagroził nawet lider mistrzostw Europy Aleksiej Łukjaniuk. Trzecią lokatę zdobyli 21-letni Juuso Nordgren i Tapio Suominen (Skoda Fabia R5). Finowie to kolejni reprezentanci fabrycznej ekipy Skoda Motorsport. Łącznie do mety drugiej rundy mistrzostw Czech dotarło 56 na 85 zgłoszonych załóg.

Następne starcie w czeskim rajdowym czempionacie zaplanowano na weekend 20-21 maja, kiedy to odbędzie się Rallye Cesky Krumlov – trzecia runda cyklu.

Jarek Szeja (Automobilklub Polski): Cieszę się, że wyszliśmy obronną ręką z wielu trudnych sytuacji w tym ciężkim rajdzie. Rywalizowaliśmy z bardzo dobrze przygotowanymi, wjeżdżonymi zawodnikami, którzy naprawdę szybko jeżdżą. Lepsze tempo, jakie zaprezentowaliśmy w drugim etapie Rajdu Sumava Klatovy to także efekt intensywnej pracy zespołowej. Cała ekipa Orsak Rally Sport bardzo się starała szybko rozwiązywać problemy, jakim stawialiśmy czoła i poprawiać ustawienia naszego samochodu, żeby był jeszcze szybszy. Z jednej strony jestem zadowolony, że wróciliśmy do walki z czeską czołówką, ale jednocześnie czuję sporo sportowej złości. Dziś mocno ścigaliśmy naszych rywali, a na ostatnim oesie daliśmy z siebie absolutnie wszystko, żeby dogonić Jana Cerny’ego. Było bardzo blisko – zabrakło nam 0,3 sekundy. Tak niewiele dzieli nas po przeszło 160 kilometrach ścigania. Myślę, że po tym rajdzie mamy kilka powodów do satysfakcji, ale nie zaprzątam sobie tym głowy, tylko myślę, jak dobrze przygotować się do startu w Krumlovie.

Klasyfikacja Rajdowych Mistrzostw Czech 2018
1. Jan Kopecky – 120 pkt.;
2. Vaclav Pech – 62 pkt.;
3. Filip Mares – 55 pkt.;
4. Aleksiej Łukjaniuk – 48 pkt.;
5. Vaclav Kopacek – 44 pkt.;
6. Jan Cerny – 44 pkt.;
7. Jaromir Tarabus – 42 pkt.;
8. Jan Dohnal – 41 pkt.;
9. Martin Vlcek – 35 pkt.;
10. Jarek Szeja – 27 pkt.

Fot.: Honza Fronek

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button