Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lut 2024 >>
pwścpsn
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imprezy

Samochody
Jarek Szeja piątym kierowcą Mistrzostw Czech
9 października 2017

Jarek Szeja piątym kierowcą Mistrzostw Czech

Rajd Pribram, siódmej runda Mistrzostw Czech okazał się niezwykle trudnym wyzwaniem z powodu zmiennej i niestabilnej pogody. Zalegająca woda i mocno zabrudzona błotem i liśćmi nawierzchnia oznaczały częste zmiany przyczepności.

Kierowca Automobilklubu Polski, Jarej szeja jadący z bratem Marcinem w Fordzie Fiesta R5 utrzymywał bardzo wysokie i równe tempo. Połowę OS-ów drugiego etapu Szejowie ukończyli w pierwszej trójce. Dzięki temu w klasyfikacji drugiego dnia znaleźli się na trzecim stopniu podium, za Janem Dohnalem (Ford Focus WRC) i Vaclavem Pechem (Ford Fiesta R5.

Niestety na końcowym wyniku w finałowej rundzie zaważyła przebita, jeszcze podczas pierwszego etapu, opona. Po tym Polacy systematycznie odrabiali straty i awansowali o 35. pozycji, by ostatecznie wywalczyć w Rajdzie Pribram siódmą lokatę. O tym, jak konkurencyjni byli Jarek z Marcinem, świadczy fakt, że na 16 OS-ów rozegranych w całym rajdzie, na ośmiu notowali miejsca na podium.

Rajd wygrali, jadący u siebie, Jan Dohnal z Michalem Ernstem. Ten rezultat spowodował, że załoga Forda Focusa WRC w klasyfikacji sezonu zajęła czwarte miejsce i zepchnęła braci Szejów o jedno oczko niżej. Jako drudzy na metę przyjechali Pech i Uhel, a najniższy stopień podium należał do Vojtecha Stajfa z Marketą Skacelovą.

Jarek Szeja: Jesteśmy na mecie i trudno mi uwierzyć, że ten sezon już się zakończył. Nie sposób opisać wszystkich emocji i wrażeń, jakie nam towarzyszyły przez te pracowite miesiące. Myślę, że w finałowej rundzie, mimo przebitej opony, wypracowaliśmy bardzo udany finisz. Ponad połowa odcinków ukończona w czołowej trójce dowodzi, że dobrze wykorzystaliśmy tych kilka miesięcy, a cały projekt przesiadki do Forda Fiesta R5 po prostu się udał. Staraliśmy się, mimo słabszego auta, nawiązać walkę z Janem Dohnalem i trzy razy byliśmy naprawdę blisko jego tempa, ale trzeba przyznać, że w ten weekend bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę. Niezależnie od wyniku możemy wracać z podniesionymi głowami. Analizując wszystko, co wypracowaliśmy w tym sezonie, myślę że w pełni wykorzystaliśmy daną nam szansę. Nie osiągnęlibyśmy tego, gdyby nie ogromne zaufanie, jakim obdarzyli nas sponsorzy. GK Forge Grelowski Obróbka Plastyczna Metali, Grupa Metkom, Satjam, Darma, Deco-Car, Minimax, Viralseed i Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester, Wirtualna Polska, TVP Katowice, Motowizja, portal OX.pl – to z Wami dzieliliśmy nie tylko sukcesy i dobre chwile, ale także te gorsze momenty, w których zawsze byliście z nami, za co bardzo wszystkim dziękuje. Ogromne podziękowania należą się kibicom i wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki, bo to dzięki Wam wszystko co przeżyliśmy zapamiętamy na długo.

Marcin Szeja: W tym rajdzie osiągnęliśmy to, na co ciężko pracowaliśmy przez cały sezon, a także w poprzednich latach. Cały zespół nam pomagał i każdy element rajdowej układanki działał tak, jak trzeba, co zaowocowało tym, że regularnie notowaliśmy czasy ścisłej czołówce rajdu. Sezon zakończony w tak dobrym stylu, to optymistyczny prognostyk na kolejny rok.

Punktacja Rajdowych Mistrzostw Czech 2017 po Rajdzie Pribram:
1. Jan Kopecky – 330 pkt.
2. Vaclav Pech – 232 pkt.
3. Jan Cerny – 173 pkt.
4. Jan Dohnal – 134 pkt.
5. Jarek Szeja – 120 pkt.
6. Miroslav Jakes – 102 pkt.
7. Roman Kresta – 99 pkt.
8. Jaromir Tarabus – 92,5 pkt.
9. Vojtech Stajf- 91 pkt.
10. Roman Odlozilik – 78 pkt.

Fot.: Jakub Rozmus

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button