Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Samochody
Jakub Brzeziński </br>z nr 1 w Rajdzie Świdnickim-Krause
21 kwietnia 2017

Jakub Brzeziński
z nr 1 w Rajdzie Świdnickim-Krause

Kierowca Automobilklubu Polski Jakub Brzeziński, aktualny Wicemistrz Polski otrzymał pierwszy numer startowy w rajdzie Świdnickim Krause, 1 Rundzie  Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017.

„Colin” wystartuje z Szymonem Marciniakiem w Citroenie DS3 R3T.

Z numerem 3 na trasę wyruszy załoga AP, Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot w Fordzie Fiesta R5. Kolejni nasi reprezentanci nakleją na samochodach: 16 –  Jan Chmielewski (z Kamilem Kozdroniem w BMW R+ Maxi), 20 – Grzegorz Bonder i Jakub Gerber (Renault Clio), 21 – Marek Mularczyk i Michał Paciej (Fiat Punto), 24 – Łukasz Byśkiniewicz i jego nowy pilot Tomasz Borko (Opel Adam), 25 – Piotr Kalinowski (z Przemysławem Lipińskim w Citroenie C2), 30 – Andrzej Borkowski i Piotr Białowąs (BMW M3), 44 – Patryk Osowiecki i Adam Piwoński (Honda Civic Type-R), zaś Kacper Pietrusiński będzie pilotem Radosława Pogana w Renault Clio z numerem 47. Na liście zgłoszeń figuruje 57 załóg.

Po raz kolejny Rajd Świdnicki rozpoczyna nowy sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a w tym roku mija 10 lat, odkąd startowałem w tych zawodach po raz pierwszy. Jak zawsze inauguracyjny rajd w sezonie przynosi wiele niewiadomych. Pojawili się nowi rywale w nowych autach, do tego dochodzi dość nieprzewidywalna pogoda – to wszystko sprawia, że Rajd Świdnicki-Krause może dostarczyć wiele zaskakujących emocji. Nasz zespół starał się do sezonu przygotować w optymalny sposób, ale dopiero warunki rajdowe zweryfikują nasze przygotowania. Jest sporo zmian – pojadę z nowym pilotem, a o nasze auto troszczy się nowy zespół serwisowy. Ufam, że suma tych czynników przyniesie dobry efekt na mecie, ale zarazem odnoszę się z respektem do rywali, z którymi przyjdzie nam stoczyć walkę na trasach Gór Sowich. Wierzę również, że nasza „Beemka” nie zawiedzie, że dostarczymy kibicom dużo radości i pokażemy emocjonujące sportowe widowisko. Partnerami naszego zespołu są: Caffaro, Fuchs Oil, Krause, Motomi, a także Pirelli; patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP 3 Kraków i wydawnictwo Feniks Media – powiedział Janek Chmielewski.

W Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jako  pierwsi wystartuje kierowca Automobilklubu Poslki Artur Rowiński z Magdalena Tokarską (Audi Quattro), a za nimi kolejne załogi AP: Krzysztof i Tadeusz Głowala (Mazda 323 GTX), Robert Luty i Dariusz Gurdziołek (Subaru Legacy).

Na liście zgłoszeń w HRSMP z naszego Klubu są także: Arkadiusz Kula, Michał Pryczek, Jacek Pryczek, Bartosz Kowalski, Adam Kędzierski, Marcin Grzelewski, Rafał Winiarski, Tomasz Szostak, Mariusz Ziółkowski, Robert Gieroń, Witold  H. Molicki oraz Witold M. Molicki. Zgłoszone są 23 załogi.

Ceremonia Startu 45. Rajdu Świdnickiego- Krause rozpocznie się w piątek (21 kwietnia) o godzinie 17.30 na Rynku w Świdnicy. Pierwsza załoga na wyruszy na trasę Super OS Crusar w piątkowy wieczór o godzinie 19.03. Sobota i niedziela to rywalizacja na klasycznych próbach Przedgórza Sudeckiego, ale załogi po każdej pętli będą przyjeżdżać do Świdnicy, aby na serwisie zlokalizowanym na terenie OSiR przygotować auto do rywalizacji na kolejnych odcinkach. Zakończenie Rajdu zaplanowane jest na niedzielę 23 kwietnia na godzinę 15.40 – oczywiście na Rynku w Świdnicy.

Fot.: facebook.com/colinteam/

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button