Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Zabytki
II Rajd Trzech Koron „Szwedzi i przyjaciele” – relacja
8 czerwca 2018

II Rajd Trzech Koron „Szwedzi i przyjaciele” – relacja

Kręte drogi Warmi i Mazur wijące się pośród łąk, lasów i jezior, malownicze miasteczka o krzyżackim rodowodzie były w ubiegły weekend (30 maja – 3 czerwca 2018) areną zmagań podczas II Rajdu Trzech Koron.

16 szwedzkich klasyków wyruszyło na dwudniową trasę o długości ok. 180 kilometrów wiodącą m.in. przez Lidzbark Warmiński, Świętą Lipkę i Reszel.
Po drodze były do wykonania zadania na trasie (m.in. rozpoznanie zdjęć przydrożnych kapliczek, z których słyną tutejsze drogi).
Załogi rozwiązywały też quizy dotyczące szwedzkiej motoryzacji, rajdów samochodowych, piosenki, wynalazków, sportowców i kuchni.
W bazie rajdu, która mieściła się w malowniczym Dworek Romanowski w Sułowe, przeprowadzono próby sportowe (dwuetapowa jazda na regularność – próba „garażowa” i slalom) i OTJ (należało przejechać odcinek równy trzem obrotom koła), w których zwyciężyli Adrian i Mateusz Urbańscy (Volvo Amazon ’66).

Konkurs elegancji o Puchar Burmistrza Lidzbarka i nagrodę Hotelu „Krasicki” (voucher na weekendowy pobyt) odbył się na deptaku pod Wysoką Bramą a dekoracja zwycięzców (Tomasz Podkowiński / Aleksandra Dąbrowska, SAAB 96 V4 ’68) nastąpiła na dziedzińcu Zamku Biskupów Warmińskich przy Hotelu „Krasicki”.

Klasyfikację BRD pod patronatem firmy ubezpieczeniowej Aviva (test z przepisów ruchu drogowego, kontrola obowiązkowego wyposażenia samochodu z zakresu bezpieczeństwa, tajne kontrole przestrzegania przepisów na trasie – pasy, kierunkowskazy, STOP) wygrali Marcin i Agnieszka Gabrowscy wraz z Asią i Julią (SAAB 96L ’76).

Na zamku w Reszlu organizatorzy sprawdzili znajomość części zamiennych do szwedzkich klasyków podczas tradycyjnej „macanki”. Zwiedzając miasto należało też wykonać „słodkie zadanie” polegające na odnalezieniu oznaczonej plakatem rajdu cukierni „Dolce Vita” (bodaj najlepsza w tej części Polski!), zamówieniu kawy, ciastka lub lodów i uzyskaniu pieczątki do karty drogowej.
Nie zapomniano też o dzieciach, które 1 czerwca obchodziły swoje święto – rywalizowały w quizie dotyczącym twórczości Astrid Lindgren.

Klasyfikację generalną wygrała dwupokoleniowa załoga Tomasza (syn – kierowca) i Wojciecha (ojciec – pilot) Szwejkowskich jadąca SAAB-em 99 z 1984 roku. W nagrodę otrzymali zaproszenie na weekend w Dworku „Romanowski”. Na podium znaleźli się również panowie Urbańscy (Amazon) oraz Mirek i Alina Walczak (Volvo 480).

Organizatorzy dziękują sponsorom rajdu: firmie ubezpieczeniowej AVIVA, Motulowi (ufundował nagrody – oleje przeznaczone do klasyków dla zwycięzców oraz akcesoria motoryzacyjne dla wszystkich załóg) oraz Grand Prix Original.
Szczególne podziękowania za pomoc i zaangażowanie składamy burmistrzowi Lidzbarka Warmińskiego Panu Jackowi Wiśniowskiemu oraz Pani Kasi Radulewicz z urzędu miasta.

Patronami medialnymi byli Magazyn Classicauto (ufundował prenumeraty pisma, które zostały rozlosowane wśród uczestników) oraz olsztyński magazyn lifestyle’owy MADE IN Warmia & Mazury

II Rajd Trzech Koron „Szwedzi i przyjaciele” – galeria

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button