Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Zabytki
II Rajd Nadbużański – relacja
22 maja 2024

II Rajd Nadbużański – relacja

W sobotę 11 maja odbył się II Rajd Nadbużański, będący pierwszą w tym sezonie rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych organizowaną przez członków Komisji Pojazdów Zabytkowych AP. Ponadto impreza rozpoczęła także tegoroczne zmagania w ramach Turystycznego Pucharu 126p.

Na rynku w Nurze pojawiło się 65 załóg, które po odebraniu materiałów i wysłuchaniu krótkiej odprawy zaczęły ustawiać się na starcie liczącej około 105 km trasy przez pogranicze Mazowsza i Podlasia. Po krótkim przejeździe przez miejscowości o tak oryginalnych nazwach, jak Boguty-Pianki czy Trynisze-Kuniewo, zawodnicy dotarli na miejsce pierwszego postoju – do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, gdzie czekało ich zwiedzanie interesującej ekspozycji poświęconej ciągnikom rolniczym i maszynom parowym.

Następnie kawalkada zabytkowych aut i motocykli udała się do Czyżewa. Tam załogi miały okazję, aby poznać historię miasta, spotkać się z lokalnymi pasjonatami klasycznej motoryzacji oraz zregenerować siły przed dalszą podróżą. W tym czasie organizatorzy rajdu wraz z przedstawicielami władz miasta wyłonili także zwycięzcę konkursu elegancji (została nim załoga jadąca przedwojennym Oplem P4), który otrzymał puchar ufundowany przez Pana Burmistrza Czyżewa Franciszka Kuczewskiego oraz voucher na sesję zdjęciową od W Krainie Zdjęć.

Z Czyżewa uczestnicy wyruszyli z powrotem w stronę nurskiego rynku, a tuż przed końcem trasy kierowcy mogli popisać się jeszcze swoimi umiejętnościami na krótkiej próbie sprawnościowej. W oczekiwaniu na wyniki załogi mogły posilić się grochówką i bigosem przygotowanymi przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Nura i Żeber Laskowca oraz pozwiedzać okolicę i pospacerować nad Bugiem.

Po sprawdzeniu wszystkich odpowiedzi i zliczeniu punktów nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i przekazanie zwycięzcom ufundowanych przez Gminę Nur pucharów i dyplomów, które osobiście wręczał Pan Wójt Rafał Kruszewski.

Pełną klasyfikację generalną rajdu można znaleźć pod tym adresem – tinyurl.com/WynikiNadbuzanski2024
Autorem zdjęć jest Aleksander Kluszczyński, a kompletną galerię z rajdu można znaleźć na jego stronie na Facebooku: www.facebook.com/wkrainiezdjec.foto

II Rajd Nadbużański – galeria

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button