Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Modele
Halowe Mistrzostwa Polski Modeli On-Road
18 października 2017

Halowe Mistrzostwa Polski Modeli On-Road

W dniach 7 i 8 października 2017 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Pierwsza Eliminacja Halowych Mistrzostw Polski Modeli On-Road. Zawody przygotowane przez zespół ATA, Automobilklub Polski, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz firmę KIA – organizatora wyścigowych mistrzostw Polski Kia Lotos Race zostały rozegrane podczas jednych z największych w naszym kraju targów HOBBY.

Podczas dwudniowej imprezy, do potyczki stanęło blisko 50 zawodników, którzy zmierzyli się w 6 klasach: Formuła, Kadet, TC Spec 13.5T, TC Spec 17.5T, E-12 oraz Kia Hobby. Cała rywalizacja została rozegrana na wyjątkowym torze, którego powierzchnia przekraczała 600 m2! Budowa toru zaczęła się już w czwartek przed zawodami, specjalna wykładzina sprowadzona z zagranicy umożliwiła budowę wyjątkowo płaskiego i równego toru. Dzięki temu w zawodach mogły wystartować modele z prześwitem zaledwie kilku milimetrów!

Obok dywanowego giganta stanęła 10 metrowa antresola dla zawodników, która zapewniła doskonały widok na cały tor oraz wszystkie dodatkowe elementy infrastruktury przekładające się na poziom całej imprezy. Niebanalny poziom zawodów zaowocował spektakularnymi przejazdami po torze. Były on niezwykle szybkie i zarazem widowiskowe, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, którzy tłumnie przybyli na nasz turniej.

W tym miejscu warto nieco rozwinąć temat samej rywalizacji, która była najciekawsza w całym tym wydarzeniu. Pierwsi zawodnicy pojawili się na torze już w piątkowe popołudnie. Był to idealny moment na w miarę swobodną jazdę po torze, wybadanie zakrętów oraz opracowanie strategii na eliminacje i finały. Była to również fajna okazja na dopracowanie ustawień samego modelu. Dzięki dużej strefie serwisowej, każdy z zawodników miał możliwość rozłożenia swojego warsztatu i dopieszczenia swojej sportowej maszynki. Wraz z nastaniem biegów eliminacyjnych, w głowach wszystkich zawodników pojawiły się całkiem nowe emocje. Z jednej strony stres a z drugiej adrenalina i ogromna chęć walki.

Poza opanowaniem samego modelu czy też toru, zawodnicy musieli opanować tym samym swoje emocje, które mogły równie dobrze zaszkodzić jak i pomóc w odniesieniu sukcesu. Z okrążenia na okrążenie zdalnie sterowane auta mknęły coraz szybciej. Rywalizacja była coraz bardziej zacięta a temperatura jakby wyższa! I wreszcie nastały one – biegi finałowe. Stać mogło się absolutnie wszystko, każde okrążenie, zakręt czy prosta mogła zadecydować o ostatecznym wyniku. Każdy z zawodników stawał na głowie, aby jeszcze trochę poprawić swój wynik. Te niezwykłe emocje zakończyły się wraz z ostatnim przejazdem przez linię startową. Mimo bardzo fascynującej walki, zwycięzca mógł być tylko jeden.

Tradycyjnie, impreza zakończyła się oficjalnym rozdaniem pucharów oraz dyplomów dla najlepszych zawodników. Zawody RC były główną, ale nie jedyną atrakcją jaka została przygotowana przez firmę ATA. Obok toru zlokalizowane były dodatkowe 3 atrakcje, które cieszyły się niemniejszym zainteresowaniem. Poza gigantycznym, dmuchanym traktorem, który był bez wątpienia największym obiektem na hali, zlokalizowane były jeszcze dwa tory. Pierwszy, slotcarowy firmy Carrera – targowy klasyk i pewniak przyciągający wszystkich bez względu na wiek. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił i sprawdzić, ile czasu potrzebuje na pokonanie jednego okrążenia. Całkiem podobnie wyglądała zabawa na mini torze RC zlokalizowanym tuż obok. Zarówno najmłodsi jak i Ci nieco starsi mogli wypróbować zdalnie sterowane modeli Kia Ceed, wcielając się na kilka chwil w zawodowego kierowcę RC. Zabawy było naprawdę bardzo dużo, a czas spędzony na targach na długo zapadnie w pamięci wszystkich odwiedzających.

Z tego miejsca serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zawodnikom!
Więcej informacji: www.zawody-rc.pl

Wyniki klasy Formuła
1.    Michał Wójcik
2.    Tomasz Szymański
3.    Jan Ruman
4.    Sebastian Stępniak
5.    Eryk Barabasz
6.    Dominik Połaniec
7.    Anna Szymańska
8.    Dawid Gałka
9.    Jerzy Oleńczak
10.  Marcin Sienica

Wyniki klasy Kadet
1.    Maciej Barankiewicz
2.    Jan Zalewski
3.    Wiktor Buczkowski
4.    Kajetan Swat
5.    Hanna Połaniec

Wyniki klasy Kia Hobby
1.    Piotr Trella
2.    Jan Zalewski
3.    Maciej Barankiewicz
4.    Hanna Połaniec

Wyniki klasy Spec 13.5T
1.    Paweł Staszewski
2.    Bartosz Zalewski
3.    Bartosz Pochopien
4.    Arkadiusz Smyk
5.    Marcin Grygiel
6.    Michał Sitek
7.    Tomasz Szkup
8.    Karol Sputo
9.    Jeremi Sputo
10.  Kacper Swat
11.  Maciej Gałecki
12.  Piotr Trella

Wyniki klasy Spec 17.5T
1.    Andrzej Trella
2.    Michał Sitek
3.    Łukasz Piecyk
4.    Maciej Gałecki
5.    Dominik Szymański
6.    Eryk Barabasz
7.    Sebastian Stępniak

Wyniki klasy E-12
1.    Robert Okoński
2.    Daniel Slomski
3.    Grzegorz Kwapinski
4.    Michał Tronowski
5.    Marcin Sienica
6.    Dominik Połaniec

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button