Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Samochody
Grzybowski zwycięża, Otto na podium w Toruniu
14 maja 2018

Grzybowski zwycięża, Otto na podium w Toruniu

Łukasz Grzybowski z Automobilklubu Polski okazał się najlepszy w klasie Seicento Cup podczas drugiej rundy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross 2018. Licząc od inauguracyjnego wyścigu sezonu w Słomczynie, kierowca Seicento o numerze 301 był najszybszy we wszystkich kwalifikacjach, wygrał wszystkie półfinały i finały – razem daje to aż 10 biegów.

Tym sposobem zawodnik Automobilklubu Polski kolejną rundę kończy z maksymalną 30-punktową zdobyczą. Jednak nie było to łatwe zwycięstwo. W pierwszy zakręt finału wszedł on bowiem koło w koło z Piotrem Budzyńskim, ale niestety ich walka nie trwała długo
W klasyfikacji po 2. rundach Łukasz wyprzedza najgroźniejszego konkurenta już o 17 punktów.

W najbardziej prestiżowej klasie SuperCars w pierwszy zakręt finału kierowcy wjechali w kolejności: Tomasz Kuchar, Mikołaj Otto (Automobilklub Polski), Jacek Ptaszek (Automobilklub Polski) i Marcin Gagacki, więc ten ostatni od razu zdecydował się na zjazd na Joker Lapa, by wydostać się z „korka”. Na drugim okrążeniu, nie mogący znaleźć sposobu na Kuchara Otto zrobił to samo i zdążył wrócić z Jokera tuż przed Gagackim, któremu zabrakło ułamków sekund, by go zablokować.

Wygrał Tomasz Kuchar, a na podium dołączyli do niego Mikołaj Otto i Marcin Gagacki. Jacek Ptaszek Był czwarty. Klasyfikacja po 2. rundach: Kuchar – 60 pkt.; Otto – 49 pkt.; Gagacki – 46 pkt.; Ptaszek – 40 pkt.

Tak naprawdę jestem zadowolony z tego, że w końcu mamy za sobą weekend bez problemów. Samochód spisywał się idealnie, więc mogłem się skupić na walce, a ta w finale była niesamowicie równa. Po wyjściu Marcina Gagackiego z Joker Lapa między naszymi samochodami nie zmieściłaby się nawet żyletka. Potem przytrafił mi się drobny błąd i zabrakło mi kilku długości samochodu, żeby dogonić Tomka Kuchara. Nie mogę jednak narzekać, bo to był dobry weekend w naszym wykonaniu – powiedział Mikołaj Otto.

W Grupie SuperNational początkowo w finale prowadził Paweł Melon (Automobilklub Polski) przed Łukaszem Zollem i Romanem Castoralem, ale na szutrowo- błotnistej sekcji tylnonapędowe BMW kompletnie nie mogły złapać przyczepności. Nie najlepiej strategicznie rozegrał ten wyścig Paweł zjeżdżając na Jokera na ostatnim okrążeniu. Co gorsza, wpadł na nim w poślizg tracąc sporo czasu jak również pozycję na podium.

Fot.: Maciej Niechwiadowicz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button