Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lut 2024 >>
pwścpsn
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imprezy

Modele
Finały Mistrzostw Polski Modeli On-Road
26 kwietnia 2017

Finały Mistrzostw Polski Modeli On-Road

W dniach 07-09 kwietnia 2017r., podczas największych targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo, rozegrane zostały Finały Mistrzostw Polski Modeli On-Road. Zawody zostały przygotowane przez firmę ATA, Automobilklub Polski oraz Zespół Ptak Warsaw Expo. Ponadto, event otrzymał wsparcie firmy Kia – organizatora wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Lotos Race.

W imprezie udział wzięło ponad 60 zawodników, którzy wystartowali w klasach: KIA Hobby, KIA Hobby PRO, Formuła, GT, TC 540, ProStock, E-12, Kadet, RC Szkółka oraz Fast & Furies. Turniej modeli RC został rozegrany na wyjątkowym torze o oszałamiającej powierzchni ok. 650m2. Dzięki specjalnym bandom oraz wykładzinie, zawodnicy mieli okazję poruszać się po obiekcie, który reprezentował najwyższy, światowy poziom. Poza doskonałym torem, na zawodników czekała równie wyjątkowa strefa serwisowa, w której to zawodnicy ustawiali oraz naprawiali swoje wyczynowe maszyny. Finały Mistrzostw Polski Modeli On-Road rozpoczęły się od treningów wolnych oraz kontrolowanych podczas których „kierowcy RC” uczyli się toru oraz dostrajali swoje niezwykłe maszyny. Kluczem do sukcesu okazało się odpowiednie ustawienie zawieszenia, które owocowało maksymalną przyczepnością. To z kolei umożliwiało szybkie wchodzenie w zakręty, których na torze nie brakowało. Rywalizacja przyciągnęła bardzo dużą ilość osób, które z przyjemnością oraz wypiekami na twarzy obserwowały zmagania zawodników oraz przysłowiowe przetasowania do jakich dochodziło na torze. Każdy z zawodników chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony oraz zająć jak najlepsze miejsce w klasyfikacji finałowej.

on road 2 on road 1

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również kolizje samych modeli, do których dochodziło w ferworze walki. Średnia prędkość na poziomie 40km/h powodowała, że niektóre modele na kilka chwil zamieniały się w samoloty, które pokonywało w powietrzy naprawdę spore odległości. Te wyjątkowe akrobacje były niestety okupione naprawdę poważnymi uszkodzeniami, których czasami nie udawało się naprawić. Pęknięte zwrotnice, wahacze, zgubione przeguby czy też połamane wieżyczki amortyzatorów, każdy z zawodników musiał być na to przygotowany. Zacięta rywalizacja nie miała końca a wraz z nastaniem biegów finałowych emocje sięgnęły zenitu! Każdy zakręt, każda prosta była idealnym miejscem, aby wyprzedzić rywala. Wszyscy zawodnicy doskonale wiedzieli jaka jest stawka i absolutnie nikt nie zamierzał odpuścić. Rywalizacja była zacięta, ale w pełni zgodna z zasadami fairplay! Zwieńczeniem dwudniowych zmagań było rozdanie dyplomów, pucharów oraz dodatkowych nagród przygotowanych z myślą o najlepszych zawodnikach.

Zawody modeli zdalnie sterowanych były główną, ale nie jedyną atrakcją jaka czekała na zwiedzających. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również strefa, która została zlokalizowana w niedalekim sąsiedztwie toru RC. W jej skład wszedł fantastyczny ogródek Brudera, na którym dzieciaki z niebywałym uśmiechem na twarzy bawiły się kilkudziesięcioma zabawkami, dzielnie znoszącymi wszelkie trudy, mini tor RC oraz duży tor dla modeli slotcarowych. W obu wypadkach absolutnie każdy mógł spróbować swoich sił i poszaleć na jednym z torów. Cała zabawa toczyła się pod bacznym okiem wykwalifikowanych opiekunów, którzy instruowali oraz służyli cenną radą. Po wstępnym instruktarzu młodzi adepci rozpoczynali swoje zmagania na jednym z torów. Jak pokazała praktyka, opanowanie modelu zdalnie sterowanego czy też slotcarowego firmy Carrera nie należało do rzeczy najłatwiejszych. Po takiej zabawie, wiele osób zmieniało swoje podejście do najmłodszych zawodników startujących w klasie RC Szkółka. Praktyka robi swoje! Podczas trzech dni wystawowych, ogródek Brudera oraz dwa tory zostały odwiedzione przez blisko 1000 osób! Niewątpliwie Finały Mistrzostw Polski Modeli On-Road można uznać za bardzo udane. Jesteśmy przekonani, że targi Green Days na stałe wpiszą się do eventowego kalendarza – i bardzo dobrze!

Więcej informacji na www.zawody-RC.pl

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button