Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Modele
Finał Rajdowej Jesieni i Zimy w CH Blue City za nami!
8 grudnia 2017

Finał Rajdowej Jesieni i Zimy w CH Blue City za nami!

W dniach 02-03.12.2017 roku odbył się wielki Finał Rajdowej Jesieni i Zimy. Impreza została zorganizowana przez firmę ATA, Automobilklub Polski, Centrum Handlowe Blue City oraz firmę Kia Motors Polska – organizatora wyścigowych mistrzostw Polski Kia Lotos Race. Zawody zostały rozegrane na zupełnie nowym torze dla modeli zdalnie sterowanych w miejscu dawnego sklepu Marks & Spencer-a na terenie Centrum Handlowego Blue City. Zawody te, stanowiły podsumowanie ponad 2-miesięcznej i intensywnej akcji organizatorów, mającej przede wszystkim na celu aktywizację dzieci i młodzieży poprzez zabawę, naukę i rywalizację z modelami zdalnie sterowanym w skali 1:10. W całej akcji uczestniczyło ponad 400 uczestników, którzy wzięli czynny udział w zajęciach organizowanych przez pierwszą w Polsce Szkołę RC. Należy nadmienić, że twórcą a zarazem jednostką sprawującą nadzór nad tą szkołą jest P. Niko Triandafilidis i jego Team Ata Racing.

Zajęcia zostały tak przygotowane, aby każdy ich uczestnik znalazł coś ciekawego dla siebie. Dla najmłodszych uczestników była to przede wszystkim konstruktywna zabawa, nastawiona na rozwój szeroko rozumianych zmysłów młodego kierowcy. Zajęcia dla nieco starszych zawierały dodatkowo zagadnienia techniczne. Instruktorzy pokazywali i starali się wytłumaczyć zasadę działania poszczególnych elementów składowych modelu RC. Do udziału w Wielkim Finale Rajdowej Jesieni i Zimy zaproszono najlepszych zawodników, którzy brali udział w lekcjach przygotowanych przez Team ATA.

Każdy z nich otrzymał imienną kartę zawodnika, którą musiał wypełnić poprzez wpisanie swoich osiągniętych czasów jazdy modelem zdalnie sterowanym na torze RC. W tym miejscu warto wspomnieć coś o samych modelach. Organizatorzy zadysponowali na tor dziewięć modeli Tamiya. W ich skład weszły zarówno modele Tamiya na podwoziu TT-02 oraz nieco starsze konstrukcje TT-01. Wyjątkowe były też karoserie dostarczone przez firmę KIA Motors Polska. Każda z nich do złudzenia przypominała swoje sportowe odpowiedniki w skali 1:1 tj. auta KIA Ceed. Niezwykłe osiągi, ciekawe malowanie, kosmiczna odporność na uderzenia i duża ilość detali – doskonała zabawa!

Finałowa zabawa przebiegła bez najmniejszych problemów, w bardzo przyjaznej atmosferze, udzielającej się również przypadkowym widzom odwiedzającym Centrum Handlowe Blue City w charakterze klienta. Event zakończył się rozdaniem fantastycznych nagród. Trzeba przyznać, że każdy znalazł tu coś dla siebie, od zdalnie sterowanych modeli samochodów, przez zdalnie sterowane quady, na dronach skończywszy!

Powyższe podsumowanie z całą pewnością nie wyczerpuje tematu w całości. Bardzo ciężko opisać cały finał za sprawą kilku słów. Ilość radości i uśmiechu na twarzach wszystkich dzieciaków była naprawdę ogromna i trudno opisać to słowami. Z całą pewnością, miniona edycja Rajdowej Jesieni i Zimy była kolejną bardzo ważną lekcją. Sprawdzona koncepcja z lat minionych została rozbudowana i poszerzona.

Z tego miejsca chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom naszej zabawy za udział oraz ogromną ilość pozytywnych emocji. Najszczersze gratulacje dla wszystkich uczestników za osiągnięte rezultaty oraz fantastyczne opanowanie modeli RC, które do najłatwiejszych nie należą. Również słowa uznania należą się dla samych organizatorów, którzy cały czas promują inne aktywne formy spędzania wolego czasu a także udowadniają w sposób bardzo wyraźny, iż świetna zabawa to nie tylko gry komputerowe. Czasami warto wyjść z domu, spotkać się z rówieśnikami i poczuć odrobinę emocji płynących z niezobowiązującej rywalizacji wspaniałymi zdalnie sterowanymi modelami Tamiya.

Więcej na www.zawody-rc.pl.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button