Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Motocykle
Eliminacja Mistrzostw Polski Modeli RC
8 listopada 2017

Eliminacja Mistrzostw Polski Modeli RC

W dniach 28-29 października 2017r., podczas jednych z największych targów motoryzacyjnych w Europie środkowej Warsaw Moto Show 2017 w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo, rozegrana została Pierwsza Eliminacja Mistrzostw Polski Modeli Off-Road. Zawody zostały przygotowane przez firmę ATA, Automobilklub Polski oraz Zespół Ptak Warsaw Expo. Ponadto, event otrzymał wsparcie firmy Kia – organizatora wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Lotos Race.

W imprezie udział wzięło ponad 60 zawodników, którzy wystartowali w klasach: 2WD, 4WD, 2WD Junior oraz RC Szkoła. Turniej modeli RC został rozegrany na wyjątkowym torze o oszałamiającej powierzchni ok. 650m2. Dzięki specjalnym bandom oraz wykładzinie, zawodnicy mieli okazję poruszać się po obiekcie, który reprezentował najwyższy, światowy poziom. Poza doskonałym torem, na zawodników czekała równie wyjątkowa strefa serwisowa, w której to zawodnicy ustawiali oraz naprawiali swoje wyczynowe maszyny. Pierwsza Eliminacja Mistrzostw Polski Modeli Off-Road rozpoczęła się od treningów wolnych oraz kontrolowanych podczas których „kierowcy RC” uczyli się toru oraz dostrajali swoje niezwykłe maszyny. Kluczem do sukcesu okazało się odpowiednie ustawienie zawieszenia, które owocowało maksymalną przyczepnością. To z kolei umożliwiało szybkie wchodzenie w zakręty, których na torze nie brakowało. Rywalizacja przyciągnęła bardzo dużą ilość osób, które z przyjemnością oraz wypiekami na twarzy obserwowały zmagania zawodników oraz przysłowiowe przetasowania do jakich dochodziło na torze. Każdy z zawodników chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony oraz zająć jak najlepsze miejsce w klasyfikacji finałowej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również kolizje samych modeli, do których dochodziło w ferworze walki. Średnia prędkość na poziomie 40km/h powodowała, że niektóre modele na kilka chwil zamieniały się w samoloty, które pokonywało w powietrzy naprawdę spore odległości. Te wyjątkowe akrobacje były niestety okupione naprawdę poważnymi uszkodzeniami, których czasami nie udawało się naprawić.
Pęknięte zwrotnice, wahacze, zgubione przeguby czy też połamane wieżyczki amortyzatorów, każdy z zawodników musiał być na to przygotowany.
Zacięta rywalizacja nie miała końca a wraz z nastaniem biegów finałowych emocje sięgnęły zenitu! Każdy zakręt, każda prosta była idealnym miejscem, aby wyprzedzić rywala.

Wszyscy zawodnicy doskonale wiedzieli jaka jest stawka i absolutnie nikt nie zamierzał odpuścić. Rywalizacja była zacięta, ale w pełni zgodna z zasadami fairplay! Zwieńczeniem dwudniowych zmagań było rozdanie dyplomów, pucharów oraz dodatkowych nagród przygotowanych z myślą o najlepszych zawodnikach.
Zawody modeli zdalnie sterowanych były główną, ale nie jedyną atrakcją jaka czekała na zwiedzających. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również strefa, która została zlokalizowana w niedalekim sąsiedztwie toru RC. W jej skład wszedł mini tor RC oraz duży tor dla modeli slotcarowych. W obu wypadkach absolutnie każdy mógł spróbować swoich sił i poszaleć na jednym z torów. Cała zabawa toczyła się pod bacznym okiem wykwalifikowanych opiekunów, którzy instruowali oraz służyli cenną radą. Po wstępnym instruktarzu młodzi adepci rozpoczynali swoje zmagania na jednym z torów. Jak pokazała praktyka, opanowanie modelu zdalnie sterowanego czy też slotcarowego firmy Carrera nie należało do rzeczy najłatwiejszych. Po takiej zabawie, wiele osób zmieniało swoje podejście do najmłodszych zawodników startujących w klasie RC Szkółka. Praktyka robi swoje! Podczas trzech dni wystawowych, oba tory zostały odwiedzione przez blisko 500 osób! Niewątpliwie całą imprezę można uznać za bardzo udaną. Jesteśmy przekonani, że przyszłoroczna edycja Warsaw Moto Show będzie jeszcze lepsza i przyciągnie jeszcze większą ilość osób!

Więcej informacji na www.zawody-RC.pl

RC Szkoła
1. Wiktor Buczkowski
2. Mateusz Nowak
3. Franciszek Pałka
4. Aleksander Łoszewski
5. Patryk Grabski

2WD Junior
1. Piotr Trella
2. Paweł Florczak
3. Jan Zalewski
4. Łukasz Lewandowski
5. Wiktor Buczkowski
6. Kacper Florczak
7. Aleksander Łoszewski
8. Mateusz Nowak
9. Dominik Grabski

2WD
1. Bartlomiej Zambrzycki
2. Bartosz Zalewski
3. Sebastian Migal
4. Wojciech Rzepecki
5. Pawel Ntkovca
6. Bartłomiej Kramża
7. Wojciech Migal
8. Andrzej Trella
9. Sergiusz Kulak
10. Seweryn Skowronski
11. Paweł Trella
12. Michał Sitek
13. Jeremi Sputo
14. Jeremiasz Kramża
15. Damian Rogodzinski
16. Kacper Lorens
17. Jan Zalewski

4WD
1. Bartlomiej Zambrzycki
2. Bartosz Zalewski
3. Sebastian Migal
4. Marek Cisek
5. Wojciech Migal
6. Wojciech Rzepecki
7. Bartłomiej Kramża
8. Sergiusz Kulak
9. Michał Sitek
10. Jeremiasz Kramża
11. Krzysztof Chmura
12. Paweł Trella
13. Mateusz Pałka
14. Rafał Gwiaździński
15. Łukasz Piecyk
16. Sebastian Sadowski
17. Lukasz Jedlinski
18. Paweł Florczak
19. Patryk Lewandowski
20. Piotr Małopolski

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button