Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Motocykle
Duży sukces braci Szkopków
23 września 2019

Duży sukces braci Szkopków

Kierowca Automobilklubu polski, Paweł Szkopek został najlepszym Polakiem w historii motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC. Zawodnik ekipy Omega Maco Racing ukończył prestiżowy, 24-godzinny wyścig Bol d’Or tuż za podium, na francuskim torze Paul Ricard finiszując na piątej pozycji.

Jedenastokrotny mistrz Polski i jego zmiennicy, Czech Karel Hanika i Bjorn Estment z RPA, imponowali od samego początku wyścigu. Yamaha R1 w barwach Omega Maco Racing pokonała w tym czasie 310 okrążeń, finiszując na piątym miejscu. Do podium podopiecznym Słowaka Martina Kuźmy zabrakło raptem jednego okrążenia.

24h Bol d’Or był pierwszym z pięciu wyścigów motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC. Kolejna runda, ośmiogodzinne zmagania na torze Sepang w Malezji, już w grudniu. Paweł Szkopek razem z ekipą Omega Maco Racing wystartuje w pełnym cyklu MŚ.

Paweł Szkopek: To dla nas niesamowity. W lipcu zostałem pierwszym Polakiem w historii, który wywalczył punkty w legendarnym wyścigu Suzuka 8 Hours w Japonii. Dzisiaj sięgnąłem po najlepszy wynik polskiego zawodnika w całym cyklu mistrzostw świata FIM EWC. Cała ekipa spisała się w ten weekend na medal. Co prawda czujemy mały niedosyt, bo gdyby nie dwa wyjazdy bez zmiany opon, moglibyśmy stanąć dzisiaj na podium, ale dzisiejszy wynik pokazuje, że to dla nas realny cel na kolejne wyścigi FIM EWC, w których wystartujemy dzięki wsparciu naszych niezawodnych partnerów.

Drugi z reprezentantów naszego Klubu, Marek Szkopek jadąc w zespole Wójcik Racing Team 2 zajął czwarte miejsce w klasie SST i czternaste w ogólnej klasyfikacji wyścigu. To także znakomity wynik! Do podium zabrakło niespełna pół minuty.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button