Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Samochody
Dużo sukcesów w rallycrossie
3 września 2018

Dużo sukcesów w rallycrossie

Udany start zanotowali reprezentanci Automobilklubu Polski w piatej rundzie Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross.

W grupie SuperNational zwyciężył Paweł Melon (BMW E46 M3. Finał był jednym z najbardziej emocjonujących w tym sezonie. Nasz zawodnik wyprzedził Łukasza Zolla.

Paweł Melon: Nasz zespół spisał się fantastycznie, przez co moje BMW było konkurencyjne i szybkie. Nie sądziłem, że będzie to możliwe, jednak lepiej jeździ nam się po nitce toru bez szykany i mam nadzieję, że w Słomczynie znów będziemy na szczycie. Szkoda, że Radek Raczkowski odpadł po awarii, gdyż on też jeździ w naszym zespole i wiem, że ekipa równie mocno przykładała się do obsługi obu samochodów. Poza tym wolę walkę bok w bok niż zwycięstwa z powodu awarii rywala. Przyjeżdżamy tutaj po to, aby pokazać swoje możliwości na torze.

W Grupie SuperCars wciąż niepokonany jest Tomasz Kuchar w najmocniejszym z samochodów – Peugeot 208 RX. Mikołaj Otto (Automobilklub Polski) pewnie wygrał pierwszą kwalifikację, a w drugiej był drugi. W finale Mikołaj pojechał bardzo dobrze i ostatecznie stanął na drugim stopniu podium.

W Klasie Seicento Cup nasz lider Łukasz Grzybowski – po czterech zwycięstwach z rzędu – tym razem nie wygrał. Kierowca Fiata Seicento z numerem 301 najpierw minimalnie przegrał pierwszą kwalifikację z Szymonem Jabłońskim (Automobilklub Polski) i Piotrem Budzyńskim (wszyscy zmieścili się w 0,2 sekundy!), ale trzy kolejne już „tradycyjnie” padły jego łupem. Po wygraniu półfinału A okazało się, że w aucie Łukasza doszło do awarii silnika. Jednostka napędowa jednak działała i Grzybowski zjawił się na starcie finału.

Finałowy bieg wygrał niespodziewanie 15-letni Szymon Jabłoński, który po swoim zwycięstwie wszedł na dach swojego Seicento ciesząc się z triumfu. Na podium dołączyli do niego Budzyński oraz Nowocień, natomiast jadący z uszkodzonym silnikiem Grzybowski dojechał do mety na ostatnim miejscu.

Klasyfikacja MPRC
Grupa SuperCars
1. Tomasz Kuchar – 129 pkt.;
2. Mikołaj Otto – 105 pkt.;
3. Marcin Gagacki – 96 pkt.

Grupa SuperNational
1. Radosław Raczkowski – 119 pkt.;
2. Alan Wiśniewski – 112 pkt.;
3. Paweł Melon – 107 pkt.

Klasa SC Cup
1. Łukasz Grzybowski – 137 pkt.;
2. Mariusz Nowocień – 99 pkt.;
3. Szymon Jabłoński – 95 pkt.

Fot.: Maciej Niechwiadowicz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button