Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< Maj 2021 >>
pwścpsn
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imprezy

Motocykle
Decydujące starcie w motocyklach
4 października 2018

Decydujące starcie w motocyklach

Ostatnia, szósta runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski rozegrana zostanie na niemieckim torze Oschersleben. Wiadomo, że finałowe zawody WMMP przyniosą zawodnikom Automobilklubu Polski podwójny sukces w klasie Superbike.
Po pięciu eliminacjach na czele znajduje się Marek Szkopek. Jeśli jednak Paweł Szkopek wygra dwa wyścigi w nadchodzący weekend, to wyprzedzi w klasyfikacji młodszego brata i stanie po raz kolejny na najwyższym podium.

Paweł wygrał w tym roku pięć z dotychczasowych dziesięciu wyścigów, ale nie z własnej winy nie ukończył dwóch startów, a do jednego nie został dopuszczony z powodu dyskusyjnego przebiegu procedury startowej. Najbardziej doświadczony i utytułowany polski zawodnik, jedenastokrotny mistrz kraju musi w niedzielę wznieść się na szczyty swoich umiejętności.

Ostatnia runda WMMP ponownie połączona będzie ze zmaganiami europejskich mistrzostw Alpe Adria, a sobotnie i niedzielne wyścigi oglądać będzie można na żywo w internecie, na kanale YouTube promotora serii, Lutec Racing.

Podchodzę do tej rundy tak samo jak do każdej innej, bo przez cały rok robię wszystko, aby wygrywać każdy wyścig, w którym biorę udział. Ten sezon był jednak przeplatany przygodami, w tym bardzo dyskusyjną decyzją sędziów, którzy nie dopuścili mnie startu w jednym z wyścigów w Poznaniu z powodu błędnej interpretacji przepisów dotyczących procedury startowej, co jest wyjaśniane na drodze sądowej. Mimo wszystko jadę na Oschersleben wygrać tytuł w uczciwej walce na torze. Nie będę walczył z zawodnikami Alpe Adria. Liczy się dla mnie tylko to, aby wygrać oba wyścigi w klasyfikacji mistrzostw Polski i obronić tytuł. Jestem spokojny i pewny siebie, w czym pomaga także fakt, że mam za sobą świetny zespół, który przygotował dla mnie bardzo dobry motocykl. Oschersleben to krótki, ale bardzo techniczny i wymagający tor. Byłem tam jednak bardzo szybki podczas rundy MŚ FIM EWC, uzyskując w kwalifikacjach trzeci czas, więc jestem dobrej myśli. Mam także nadzieję, że Patryk wykuruje się do weekendu i również ustawi się na starcie – powiedział Paweł Szkopek, reprezentujący barwy Automobilklubu Polski i Pazera Racing, a startujący Yamahą R1 na oponach Dunlop.

Fot.: Pazera Racing

Call Now Button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com