Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

Blog
Co może nas spotkać podczas egzaminu na prawo jazdy?
29 czerwca 2017

Co może nas spotkać podczas egzaminu na prawo jazdy?

Egzamin na prawo jazdy jest uznawany za jeden z bardziej stresujących w życiu człowieka. Dlatego przedstawiamy kilka wskazówek, na co zwrócić szczególną uwagę podczas zdawania egzaminu.

Przejście dla pieszych

Zbliżając się do przejścia dla pieszych, należy zachować szczególną ostrożność, najlepiej zdjąć nogę z gazu i zwracać uwagę na pieszych znajdujących się w pobliżu przejścia. Gdy przy jezdni pojawi się pieszy, trzeba być gotowym do zatrzymania się i ustąpienia pierwszeństwa, kiedy w sposób jednoznaczny z zachowania pieszego wynika, że zamierza on wejść na to przejście.

Linia ciągła i podwójna linia ciągła

Linie ciągłe to „zmory” zdających – nie można na nie najeżdżać, ani na placu manewrowym, ani podczas jazdy w mieście. Ich naruszenie może oznaczać definitywne niezaliczenie egzaminu.

Cofanie

Podczas manewru cofania należy zachować szczególną ostrożność, obserwować przestrzeń za pojazdem, w lusterkach oraz przez tylną szybę i ustąpić pierwszeństwa wszystkim innym pojazdom lub uczestnikom ruchu. W razie trudności w osobistym upewnieniu się o bezpiecznym wykonaniu manewru, należy sobie zapewnić pomoc innej osoby.

Żółte światło

Częsty problem zdających to zapalające się nagle żółte światło. Podczas egzaminu w trakcie zbliżania się do sygnalizacji świetlnej należy zwiększyć uwagę, można zdjąć nogę z gazu i trzeba być przygotowanym na zmianę świateł. Zwłaszcza gdy od dłuższego już czasu widzimy nadawany sygnał zielony. Pamiętajmy, że wjazd na żółtym na skrzyżowanie jest zabroniony, chyba że nasze nagłe hamowanie zagroziłoby bezpieczeństwu ruchu, w takiej sytuacji wyjątkowo możemy przejechać. Ale lepiej na egzaminie do takich niejednoznacznych sytuacji nie dopuszczać.

Warunkowe skręty

Jeden z najczęstszych błędów zdających, to brak reakcji na pojawiającą się zieloną strzałkę, która zezwala na warunkowy skręt. Gdy tylko strzałka się pojawia, należy upewnić się o możliwości jazdy, ewentualnie powoli ruszyć zachowując szczególną ostrożność i ustępując pierwszeństwa wszystkim znajdującym się na przejściu, a następnie wykonać skręt ustępując pierwszeństwa wszystkim poruszającym się droga poprzeczną. Nieuzasadniona bierność w przypadku pojawienia się zielonej strzałki będzie na egzaminie błędem.

Spokój jest najważniejszy

Kiedy zbliża się dzień egzaminu na prawo jazdy warto przed nim odpocząć odprężyć się i zrelaksować. Nadmierny stres wpływa źle na nasze samopoczucie, ale może także niekorzystnie odbić się na samym prowadzeniu pojazdu z powodu, np. trzęsących się nóg czy rąk, co może znacząco utrudnić płynną jazdę podczas egzaminu.

Mamy nadzieję, że tych kilka wskazówek Wam pomoże. My ze swojej strony życzymy wszystkim zdającym pozytywnego wyniku egzaminu! 🙂

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się na kurs prawa jazdy, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – cennik prawo jazdy

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button