Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Byśkiniewicz i Cieślar najlepsi w klasie 3
18 lipca 2021

Byśkiniewicz i Cieślar najlepsi w klasie 3

Łukasz Byśkiniewicz (Automobilklub Polski) i Zbigniew Cieślar ponownie w tym roku zaprezentowali bardzo dobre tempo w Fordzie Fiesta Rally3 wygrywając Rajd Nadwiślański w swojej klasie3. Dla reprezentantów TVN TURBO RALLY TEAM’u to drugie tegoroczne zwycięstwo w Mistrzostwach Polski i trzecie podium. Dzięki świetnej jeździe na odcinkach specjalnych Lubelszczyzny i punktom za pierwsze miejsce, warszawsko-wiślański duet po trzech rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski powrócił na pozycję lidera punktacji sezonu. Byśkiniewicz i Cieślar prowadzili w rajdzie od startu do mety, wygrywając 4 z 8 odcinków specjalnych, a na pozostałych meldując się na drugiej pozycji.

Łukasz Byśkiniewicz:
Fantastyczny rajd, który ułożył się tak jak to sobie wyobrażaliśmy. Jeszcze przed startem Rajdu Nadwiślańskiego, powiedzieliśmy, że chcemy w nim wygrać i to zrealizowaliśmy. W rajdach trudno jest cokolwiek planować, ponieważ jest to sport bardzo nieprzewidywalny, ale tym razem to zrobiliśmy. Pojechaliśmy bardzo szybko, bez błędów i dobrze dobierając opony. Nadwiślańskie asfalty na Lubelszczyźnie były jeszcze bardziej śliskie niż w poprzednich edycjach. Do tego na jednym z odcinków złapał nas deszcz. Na szczęście nasze opony Michelin pozwalały nam bardzo szybko jechać nawet w takich warunkach. Ford Fiesta obsługiwany przez Kumiega Racing i APR Motorsport działał perfekcyjnie i można było się skupić wyłącznie na szybkiej jeździe Bardzo się cieszymy, że zwycięsko wychodzimy z zaciętej walki z Radkiem Typą i Kamilem Bolkiem. Różnice były minimalne i to jest piękne. Wygraliśmy połowę rozegranych odcinków specjalnych, a dzięki punktom za pierwsze miejsce wracamy na pierwsze miejsce w punktacji Mistrzostw Polski w naszej klasie3. Ten rajd pokazał, że zacięta rywalizacja będzie trwała przez cały sezon. Kolejne starcie już 5-7 sierpnia na Rajdzie Rzeszowskim. Dziękuję Partnerom wspierającym nasze starty: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin Motorsport Poland, SIREN7 oraz szefom kanałów grupy TVN Discovery za wsparcie medialne.

Zbigniew Cieślar:
Wygrywamy Rajd Nadwiślański. To bardzo dobry wynik. Jechaliśmy płynnie, bez przygód, szybko i to dało, że to my jesteśmy na pierwszym miejscu na mecie w Puławach. Rajd był mocno sprinterski. Został rozegrany w jeden dzień, ale mieliśmy do pokonania aż 120 kilometrów tempem wyścigowym w bardzo wysokich temperaturach i w zmiennych warunkach. Na jednym odcinku specjalnym mocno się rozpadało, ale mimo, że mieliśmy założone opony Michelin typu slick, to utrzymaliśmy szybkie tempo. Bardzo się cieszę z pierwszego miejsca i awansu na pozycje lidera w całym sezonie Mistrzostw Polski w klasie3.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button