Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

Samochody
Byśkiniewicz w 78. Rajdzie Polski
8 czerwca 2022

Byśkiniewicz w 78. Rajdzie Polski

Rajd Polski to zdecydowanie najważniejsza impreza motoryzacyjna w naszym kraju. Rajd Polski jest drugim, po Rajdzie Monte Carlo najstarszym rajdem na świecie. W najbliższy piątek, 10 czerwca oficjalnym startem na rynku w Mikołajkach rozpocznie się 78 już edycja kultowego rajdu, który od samego początku cieszy się wielką popularnością zawodników nawet z całego świata.

W rajdzie mającym w tym roku rangę Mistrzostw Europy FIA ERC oraz Mistrzostw Polski RSMP udział wezmą Łukasz Byśkiniewicz (Automobilklub Polski) i Daniel Siatkowski. Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM’u zmierzą się z krajową i europejską czołówką najszybszych rajdowych załóg, choć załoga podkreśla, że najważniejsze będą punkty do klasyfikacji krajowego czempionatu, w którym załoga zajmuje 6. miejsce.

Do Rajdu Polski zagłosiły się aż 102 załogi, które do pokonania będą miały 14 odcinków specjalnych o długości prawie 190 km. Zawody rozpoczną się w piątkowy wieczór widowiskowym odcinkiem Mikołajki Arena na torze w Mikołajkach. Pozostałe odcinki zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę na przepięknych mazurskich szutrach.

Łukasz Byśkiniewicz:
Niezwykle się cieszę, że dzięki naszym Partnerom jest mi dane kolejny raz wystartować w najważniejszym rajdzie w naszym kraju, która tradycyjnie jest także rundą Mistrzostw Europy FIA ERC. Rajd Polski to impreza niezwykle prestiżowa znana na całym świecie. Tylko Rajd Monte Carlo może pochwalić się dłuższym stażem. Do Rajdu Polski zawsze podchodzę z wielkim respektem i pokorą. To długi rajd, mający prawie 190 km odcinków specjalnych, dlatego trzeba mądrze rozłożyć siły. Trasy Rajdu Polski to najtrudniejsze i najpiękniejsze szutry po jakich możemy się ścigać. Patrząc na stawkę ponad 100 załóg wiem, że nas i kibiców czeka prawdziwe rajdowe widowisko. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do tego startu. W tym celu wzięliśmy udział w Rajdzie Warmińskim, gdzie przejechaliśmy cenne, treningowe kilometry dobrym tempem. Naszym celem jest pewna i bezbłędna jazda. Będziemy spoglądać na klasyfikację Mistrzostw Polski, choć od czasu do czasu porównamy się także z europejską czołówką. Liczę na to, że nasi polscy kierowcy- przede wszystkim Mikołaj Marczyk- nie pozwolą, aby zwycięski puchar za rundę Mistrzostw Europy na mazurskiej ziemi powędrował w ręce zagranicznej załogi. Tak więc w klasyfikacji generalnej rajdu stawiam na naszych. My również będziemy dawać z siebie wszystko.

Daniel Siatkowski:
Rajd Polski jest bardzo bliski mojemu sercu. Pochodzę z Olsztyna, więc mazurskie trasy są mi bardzo dobrze znane. Rajd Polski ma przepiękne odcinki specjalne, w których zakochałem się już wiele, wiele lat temu. Mam dobre wspomnienia z tym rajdem- stawałem w rajdzie Polski dwa razy na podium i uważam to za jedna z największych sukcesów w mojej karierze, dlatego zawsze miło tu wracam. Tłumy kibiców, świetna atmosfera to wizytówka tych zawodów. Cieszę się, że będę miał okazje wystartowania w Rajdzie Polski samochodem klasy R5 z Łukaszem. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani- pojeździliśmy w podolsztyńskich lasach i zaprezentowaliśmy dobre tempo. Oczywiście konkurencja jest bardzo mocna, przyjeżdża Miko Marczyk prosto z Mistrzostw Świata WRC z Rajdu Sardynii. Podejmujemy rękawice, ale jedziemy z głową, ponieważ to jest długi rajd. Chcemy być w niedzielne popołudnie na mecie i to w dobrych nastrojach.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button