Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Samochody
Byśkiniewicz i Siatkowski w Skodzie Fabii Rally2 Evo
26 września 2022

Byśkiniewicz i Siatkowski w Skodzie Fabii Rally2 Evo

Łukasz Byśkiniewicz (Automobilklub Polski) i Daniel Siatkowski pod koniec rajdowego sezonu 2022 przesiadają się do Skody Fabii Rally2 Evo i już podczas Rajdu Wisły (30 września- 1 października) będzie można ich zobaczyć w rajdowej konstrukcji z Czech. Załoga podjęła decyzję o zmianie samochody po uszkodzeniu Hyundaia i20 R5 na Rajdzie Śląska, którego zespół nie zdąży odbudować na kolejną rundę z racji bardzo krótkiego czasu oraz problemami z dostępnością części w Hyundai Motorsport. Byśkiniewicz nie ukrywa, że już od jakiegoś czasu zamierzał spróbować i przetestować Fabię Rally2 Evo, która przez wielu kierowców uznawana jest za obecnie najsprawniejszą rajdową broń. Dla Byśkiniewicza będzie to debiut za kierownicą Skody. Nigdy wcześniej nie miał okazji przejechać nawet kilku kilometrów na fotelu kierowcy. Hyundaiem i20R5 starował w sumie w 31 rajdach.

Łukasz Byśkiniewicz: To coś wspaniałego, że dzięki moim Partnerom i mojemu zespołowi podciągamy rękawy i mogę przekazać fantastyczne wieści, że przesiadamy się do Skody Fabii Rally2 Evo. Już od dłuższego czasu po głowie chodziła mi przesiadka do nowszej konstrukcji jakim jest Fabia Rally2. Jak wiecie na Rajdzie Śląska mieliśmy poważnie wyglądające wypadnięcie z drogi przy dużej prędkości. Na szczęście nam i nikomu postronnemu nic się nie stało. Ucierpiał natomiast samochód, którego nie uda się szybko odbudować na Rajd Wisły. Obecnie są duże problemy z dostępnością części w Hyundai Motorsport w Alzenau w Niemczech. Zespół APR Motorsport, z którym współpracuje od 2018 roku, postanowił zakupić Skodę Fabię jednak tu także są problemy z dostępnością samochodów zarówno w fabryce jak i na rynku wtórnym. Musimy poczekać na samochód. Dlatego w tej sytuacji zdecydowaliśmy się na wynajęcie Fabii Rally2 Evo z dobrze znanego węgierskiego zespołu Eurosol, który podstawi samochód na Rajd Wisły już w najbliższy weekend. Będzie to mój pierwszy start w Skodzie Fabii i pierwsze przejechane kilometry. Nigdy wcześniej nie miałem okazji przejechać się Fabią na lewym fotelu. Bardzo się cieszę i jestem szczęśliwy, że spróbuję nowszego samochodu, a wszystko dzięki wsparciu i zaufaniu moich Partnerów: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, Kratki, TEKOM Technologia, BYŚ- Gospodarka Odpadami, Michelin Motorsport Polska, APR Motorsport, Kumiega Racing i TVN TURBO.

Daniel Siatkowski: Jak Łukasz zadzwonił z wieściami, że przesiadamy się do Skody Fabii Rally2 Evo to zaniemówiłem. Po wypadku na Rajdzie Śląska nie poddajemy się, podciągamy rękawy i walczymy dalej. To wspaniałe, że mamy taki skład Partnerów oraz zespół, dzięki którym możemy przesiąść się do nowszego samochodu jakim jest Fabia Rally2 Evo. Na Rajdzie Wisły wystartujemy samochodem wypożyczonym z innego zespołu, ale wiem, że APR Motorsport i Kumiega Racing pracują nad tym, aby w garażu znalazła się własna Skoda. Cieszę się, że na Rajdzie Śląska nic nam się nie stało, a tu jeszcze taka niespodzianka z przesiadką do nowszego auta.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button