Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imprezy

BRD
Bezpieczni za kółkiem z Kajetanem Kajetanowiczem
19 października 2021

Bezpieczni za kółkiem z Kajetanem Kajetanowiczem

Kajetan Kajetanowicz, wraz ze swoimi partnerami – Radiem ZET, Pirelli i Delphi Technologies – po raz kolejny organizuje autorską akcję „Bezpieczni za kółkiem”. Jej tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpieczni na drodze”. Główną nagrodą przewidzianą w ramach akcji jest 20 000 złotych dla wskazanej przez zwycięzcę wielkiego finału placówki edukacyjnej – na cele związane z poprawą bezpieczeństwa.
Niedawno w Polsce zaczęły obowiązywać przepisy, które mają na celu poprawienie bezpieczeństwa pieszych. Mimo nowego przywileju, którym jest bezwzględne pierwszeństwo przechodnia na pasach, muszą oni zachować taką samą czujność. Kierowcy natomiast powinni podejść do tej zmiany z pełną powagą. Wydaje się, że tych efektów wciąż nie udało się w pełni uzyskać – być może zabrakło odpowiedniej edukacji.

Nieuwaga, brawura, zwykłe nieprzestrzeganie czy naginanie prawa – wszystko to może zabrać życie: nasze, naszych bliskich czy innych osób. Wielu tragediom da się zapobiec, jeśli tylko zadbamy o bezpieczeństwo – co wymaga od nas odpowiedzialności i empatii. Jednocześnie każdy z nas jest odpowiedzialny również za siebie: na drogach zawsze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania. Edukacja od najmłodszych lat może przynieść tylko pozytywne efekty – komentuje Kajetan Kajetanowicz.

Kwestie bezpieczeństwa, a szczególnie edukacja najmłodszych, jest dla kierowcy LOTOS Rally Team bardzo istotna – podobnie zresztą jak dla marek, Pirelli i Delphi Technologies, które bezpieczeństwo na drodze mają wpisane w swoje DNA. Stąd decyzja o organizacji kolejnej edycji akcji „Bezpieczni za kółkiem z Radiem ZET”.
Główną częścią akcji jest konkurs, w ramach którego przewidziano 5 nagród pieniężnych (w wysokości 2 tysięcy złotych każda) dla zwycięzców wyłonionych na antenie Radia ZET. Dodatkowo placówka edukacyjna wskazana przez zwycięzcę finału, który odbędzie się 22 października, otrzyma 20 tysięcy złotych na poprawę bezpieczeństwa na drodze w jej okolicy. Organizatorzy przewidzieli również specjalną niespodziankę – wizytę Kajetana Kajetanowicza w zwycięskiej placówce edukacyjnej. Rajdowy Mistrz przekaże wtedy nagrodę główną, gadżety Radia ZET, Pirelli i Delphi Technologies, a także spotka się z uczniami.
Co zrobić, by wziąć udział w akcji? Wystarczy wskazać, których zasad bezpieczeństwa na drodze uczymy nasze dzieci – i w jaki sposób. Zgłoszenie prac konkursowych odbywa się poprzez formularz na stronie internetowej: Bezpieczni za kółkiem z Radiem ZET 2021 – Konkursy (radiozet.pl)

Rajdy i codzienne poruszanie się po drogach to dwie, dość odmienne od siebie rzeczywistości. W rajdach strategiczne znaczenie ma szybkość. Na co dzień powinniśmy się kierować zupełnie innymi zasadami – należy dbać przede wszystkim o bezpieczne zachowania na drodze. Często powtarzam, że samochód jest jak broń, broń którą możemy wyrządzić wiele złego. Dlatego tak ważny jest rozsądek, a także świadomość zagrożeń i umiejętność ich minimalizowania. Na drodze wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie i życie drugiego człowieka. Bezpieczeństwo wymaga odpowiedzialności od każdego uczestnika ruchu: kierowcy, rowerzysty, pieszego – i właśnie o tym powinniśmy być przekonani od najmłodszych lat – skomentował Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

Akcja „Bezpieczni za kółkiem” rozpoczęła się 11 października. Jej zwycięzcy będą ogłaszani na antenie Radia ZET od 18 do 22 października. Szczegóły kampanii można znaleźć na stronie: Bezpieczni za kółkiem z Radiem ZET 2021 – Konkursy (radiozet.pl)
Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button