Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

BRD
„Bezpieczna droga do szkoły” w Trojanowie
10 maja 2017

„Bezpieczna droga do szkoły” w Trojanowie

Piąte spotkanie tegorocznej edycją akcji „Bezpieczna droga do szkoły” kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przy współudziale WORD Siedlce, w której uczestniczyli przedstawiciele Automobilklubu Polski odbyło się w dniu 28 kwietnia 2017 roku w Trojanowie w powiecie garwolińskim.

galeria Galeria zdjęć

W imprezie wzięło udział prawie 160 uczniów z opiekunami z klas III-VI ze Szkoły Podstawowej oraz klas I – III Gimnazjum z Zespołu Szkół w Trojanowie.
Spotkanie otworzył Dyrektor Zespołu Szkół, który przywitał przybyłych gości i zaprosił uczniów do wzięcia udziału w czterech grupach tematycznych promujących bezpieczeństwo:
– w spotkaniu z przedstawicielami Automobilklubu Polski Bartłomiejem Czwartoszem, Jackiem Pietrusiewiczem i Ludomirem Szpakowskim, który omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przedstawili podstawowe prawidła sportu samochodowego oraz zaprezentowali samochody rajdowe.
– w rowerowym torze przeszkód zorganizowanym przez przedstawicieli WORD Siedlce, na którym młodzież wykazywała się umiejętnościami jazdy na rowerze,
– w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w garwolinie, którzy wytłumaczyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i używania elementów odblaskowych jak też pokazali film „…. tak, chcę być bezpieczny”,
– oraz w spotkaniu ze strażakami-ratownikami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, którzy omówili i pokazali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Jak zwykle bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się symulator jazdy motocyklem udostępniony przez Urząd Marszałkowski.
Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały od Urzędu upominki w postaci zestawów odblaskowych a później zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników.

Pogoda po raz kolejny nie dopisała, ale część zajęć mimo to odbyła się na zewnątrz szkoły.
Autorem wszystkich zdjęć ze spotkania jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button