Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

BRD
„Bezpieczna droga do szkoły” w Szydłowie
21 listopada 2017

„Bezpieczna droga do szkoły” w Szydłowie

Spotkanie numer 10, tegorocznej edycji akcji „Bezpieczna droga do szkoły” kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przy współudziale WORD Ciechanów, w którym uczestniczyli przedstawiciele Automobilklubu Polski odbyło się w dniu 16 listopada 2017 roku w Szydłowie koło Mławy.

Galeria zdjęć
Autorem zdjęć ze spotkania jest: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

W imprezie wzięło udział ponad 200 uczniów z nauczycielami i opiekunami z klas IV – VII ze Szkoły Podstawowej im. 49 Pułku Piechoty z Szydłowa, Szkoły Podstawowej w Dębsku, Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Piechowskiego w Nosarzewie Borowym oraz klas II Gimnazjum w Szydłowie.
Spotkanie otworzył Dyrektor Szkoły p. Janusz Żuchowski, która przywitała przybyłych gości: Przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, policjantów z Komendanta Powiatowego Policji z Mławy, przedstawicieli WORD Ciechanów, strażaków z Komendy powiatowej PSP oraz przedstawicieli Automobilklubu Polski.

Uczniowie brali udział w czterech grupach tematycznych promujących bezpieczeństwo:
– w spotkaniu z przedstawicielami Automobilklubu Polski Jackiem Pietrusiewiczem, Bartłomiejem Czwartoszem i Ludomirem Szpakowskim, którzy przypominali dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przedstawili podstawowe zasady sportu samochodowego oraz zaprezentowali samochody rajdowe BMW M3 i Polski Fiat 125p Acropolis,
– w rowerowym torze przeszkód zorganizowanym przez przedstawicieli WORD Ciechanów, na którym młodzież wykazywała się umiejętnościami jazdy na rowerze i znajomością przepisów ruchu drogowego,
– w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Mławie, które wytłumaczyły uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i używania elementów odblaskowych jak też pokazały film „…. tak, chcę być bezpieczny”
– w spotkaniu ze strażakami z KP PSP z Mławy, którzy przekazali dziecim zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Pogoda niestety, jak zwykle nie dopisała, tak że mimo pełnej frekwencji na zajęciach na zewnątrz budynku szkolnego trzeba było zajęcia przenosić do wnętrza szkoły. Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały od Urzędu Marszałkowskiego upominki w postaci zestawów odblaskowych.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button