Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< Maj 2021 >>
pwścpsn
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imprezy

BRD
„Bezpieczna droga do szkoły” w Nowej Wsi
26 kwietnia 2017

„Bezpieczna droga do szkoły” w Nowej Wsi

Czwartym spotkaniem tegorocznej edycją akcji „Bezpieczna droga do szkoły” kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przy współudziale WORD Ostrołęka, w której uczestniczyli przedstawiciele Automobilklubu Polski odbyło się w dniu 26 kwietnia 2017 roku w Nowej Wsi w gminie Olszewo-Borki niedaleko Ostrołęki.

galeria Galeria

W imprezie wzięło udział ponad 150 uczniów z opiekunami z klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej oraz klas I – III Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego.
Spotkania otworzyła Dyrektor Gimnazjum, która przywitała przybyłych gości m.in.: przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Sekretarza Gminy Olszewo-Borki, Dyrektora WORD Ostrołęka, ratowników ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, przedstawicieli Automobilklubu Polski w tym gościa specjalnego – Mistrza Europy ERC2 Wojciecha Chuchałę.

Dyrektor WORD Ostrołęka rozdał dzieciom pytania testowe z  przepisów ruchu drogowego. Wśród tych, którzy prawidłowo rozwiązali test rozlosowano w nagrodę rower.
Wszystkie dzieci uczestniczące w imprezie otrzymały od Urzędu upominki w postaci zestawów odblaskowych a póżniej zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników.

Uczniowie wzięli udział w czterech grupach tematycznych promujących bezpieczeństwo:
– w spotkaniu z przedstawicielami Automobilklubu Polski Wojciechem Chuchałą, Bartłomiejem Czwartoszem i Ludomirem Szpakowskim, który omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przedstawili podstawowe prawidła sportu samochodowego oraz zaprezentowali samochody rajdowe.
– w rowerowym torze przeszkód zorganizowanym przez przedstawicieli WORD Ostrołęka, na którym młodzież wykazywała się umiejętnościami jazdy na rowerze,
– w spotkaniu z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, którzy wytłumaczyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i używania elementów odblaskowych jak też pokazali film „…. tak, chcę być bezpieczny”,
– oraz w spotkaniu ze ratownikami ze Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans Ostrołęka”, którzy omówili i pokazali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator jazdy motocyklem udostępniony przez Urząd Marszałkowski.
Pogoda znów niezbyt dopisała, ale część zajęć mimo to odbyła się na zewnątrz szkoły.

Call Now Button
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com