Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2023 >>
pwścpsn
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imprezy

BRD
„Bezpieczna droga do szkoły” w Nowej Wsi
26 kwietnia 2017

„Bezpieczna droga do szkoły” w Nowej Wsi

Czwartym spotkaniem tegorocznej edycją akcji „Bezpieczna droga do szkoły” kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przy współudziale WORD Ostrołęka, w której uczestniczyli przedstawiciele Automobilklubu Polski odbyło się w dniu 26 kwietnia 2017 roku w Nowej Wsi w gminie Olszewo-Borki niedaleko Ostrołęki.

galeria Galeria

W imprezie wzięło udział ponad 150 uczniów z opiekunami z klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej oraz klas I – III Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego.
Spotkania otworzyła Dyrektor Gimnazjum, która przywitała przybyłych gości m.in.: przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Sekretarza Gminy Olszewo-Borki, Dyrektora WORD Ostrołęka, ratowników ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, przedstawicieli Automobilklubu Polski w tym gościa specjalnego – Mistrza Europy ERC2 Wojciecha Chuchałę.

Dyrektor WORD Ostrołęka rozdał dzieciom pytania testowe z  przepisów ruchu drogowego. Wśród tych, którzy prawidłowo rozwiązali test rozlosowano w nagrodę rower.
Wszystkie dzieci uczestniczące w imprezie otrzymały od Urzędu upominki w postaci zestawów odblaskowych a póżniej zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników.

Uczniowie wzięli udział w czterech grupach tematycznych promujących bezpieczeństwo:
– w spotkaniu z przedstawicielami Automobilklubu Polski Wojciechem Chuchałą, Bartłomiejem Czwartoszem i Ludomirem Szpakowskim, który omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przedstawili podstawowe prawidła sportu samochodowego oraz zaprezentowali samochody rajdowe.
– w rowerowym torze przeszkód zorganizowanym przez przedstawicieli WORD Ostrołęka, na którym młodzież wykazywała się umiejętnościami jazdy na rowerze,
– w spotkaniu z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, którzy wytłumaczyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i używania elementów odblaskowych jak też pokazali film „…. tak, chcę być bezpieczny”,
– oraz w spotkaniu ze ratownikami ze Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans Ostrołęka”, którzy omówili i pokazali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator jazdy motocyklem udostępniony przez Urząd Marszałkowski.
Pogoda znów niezbyt dopisała, ale część zajęć mimo to odbyła się na zewnątrz szkoły.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button