Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imprezy

BRD
Bezpieczna droga do szkoły w Grójcu
28 października 2017

Bezpieczna droga do szkoły w Grójcu

Spotkanie numer 9, tegorocznej edycją akcji „Bezpieczna droga do szkoły” kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” organizowanej przez Urząd

Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przy współudziale WORD Radom, w którym uczestniczyli przedstawiciele Automobilklubu Polski odbyło się w dniu 27 października 2017 roku w Grójcu.

W imprezie wzięło udział ponad 300 uczniów z nauczycielami i opiekunami z klas IV – V z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. G. Narutowicza w Grójcu.
Spotkanie otworzyła Dyrektor Szkoły p. Joanna Sitarek, która przywitała przybyłych gości: Przedstawiciela Urzędu Miejskiego, policjantki z Komendanta Powiatowego Policji z Grójca, przedstawicieli WORD Radom, oraz przedstawicieli Automobilklubu Polski.

Uczniowie brali udział w trzech grupach tematycznych promujących bezpieczeństwo:
– w spotkaniu z przedstawicielami Automobilklubu Polski Jackiem Pietrusiewiczem i Ludomirem Szpakowskim, którzy przypominali dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przedstawili podstawowe zasady sportu samochodowego oraz zaprezentowali samochód rajdowy Polski Fiat 125p Acropolis,
– w rowerowym torze przeszkód zorganizowanym przez przedstawicieli WORD Radom, na którym młodzież wykazywała się umiejętnościami jazdy na rowerze i znajomością przepisów ruchu drogowego,
– w spotkaniu z policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, które wytłumaczyły uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i używania elementów odblaskowych jak też pokazały film „…. tak, chcę być bezpieczny”.

Pogoda niestety nie dopisała, tak że mimo pełnej frekwencji na zajęciach na zewnątrz budynku szkolnego trzeba było zajęcia przenosić do wnętrza szkoły. Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały na zakończenie od Urzędu Marszałkowskiego upominki w postaci zestawów odblaskowych.

Galeria zdjęć.
Autorem zdjęć ze spotkania jest: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

 

 

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button