Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< paź 2022 >>
pwścpsn
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imprezy

BRD
„Bezpieczna droga do szkoły”  w Lucieniu
10 kwietnia 2017

„Bezpieczna droga do szkoły” w Lucieniu

Drugim z dwunastu spotkaniem tegorocznej edycją akcji „Bezpieczna droga do szkoły” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przy współudziale WORD Płock, w której uczestniczyli przedstawiciele Automobilklubu Polski było spotkanie w dniu 7 kwietnia 2017 roku w Lucieniu w powiecie gostynińskim. W imprezie wzięło udział ponad 140 uczniów z nauczycielami z klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz I – III Gimnazjum z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lucieniu.

Spotkania otworzyła Dyrektor Zespołu Szkół po czym przywitała specjalnych gości – Wicemarszałka Urzędu Województwa Mazowieckiego, Starostę Gostynińskiego, Wójta Lucienia, Komendanta Powiatowego Policji z Gostynina, proboszcza parafii w Lucieniu  oraz zaproszonych gości.
Wszystkie dzieci uczestniczące w imprezie otrzymały od Urzędu upominki w postaci zestawów odblaskowych i zrobione zostało pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników.

Uczniowie wzięli udział w czterech panelach tematycznych: spotkaniu z przedstawicielami Automobilklubu Polski Jackiem Pietrusiewiczem i Ludomirem Szpakowskim, który tłumaczyli młodzieży zasady sportu samochodowego oraz demonstrowali samochód rajdowy Polski Fiat 125p Acropolis, w rowerowym torze przeszkód zorganizowanym przez pracowników WORD Płock, w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji z Gostynina , którzy przekazali uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i używania elementów odblaskowych oraz w spotkaniu z ratownikami medycznymi z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego z Płocka, którzy zademonstrowali i omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator jazdy motocyklem udostępniony przez Urząd Marszałkowski.

Po raz kolejny niestety nie dopisała pogoda, zajęcia z powodu deszczu odbywały się głownie w salach lekcyjnych budynku Zespołu Szkół.

Galeria zdjęć

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button