Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

BRD
„Bezpieczna droga do szkoły” w Brzózie
31 marca 2017

„Bezpieczna droga do szkoły” w Brzózie

Pierwszym spotkaniem tegorocznej edycją akcji „Bezpieczna droga do szkoły” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i WORD Radom, w której uczestniczyli przedstawiciele Automobilklubu Polski było spotkanie w dniu 30 marca 2017 roku w Brzózie w powiecie kozienickim.

W imprezie wzięło udział ponad 150 uczniów z nauczycielami z klas I i II Gimnazjum oraz uczniowie klas III – VI Szkoły Podstawowej mieszczących się w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Bartosza Głowackiego.

Po otwarciu spotkania przez Dyrektora Zespołu Szkół i przywitaniu specjalnych gości – Wicemarszałka Urzędu Województwa Mazowieckiego, Starosty Kozienickiego i Wójta Brzózy oraz zaproszonych gości, wszystkie dzieci uczestniczące w imprezie otrzymały od Urzędu upominki w postaci zestawów odblaskowych.

Uczniowie wzięli udział w czterech panelach tematycznych: spotkaniu z kierowcą rajdowym Bartłomiejem Czwartoszem, który tłumaczyli młodzieży zasady sportu samochodowego oraz demonstrował samochody rajdowe Polski Fiat 125p Acropolis oraz BMW, w rowerowym torze przeszkód zorganizowanym przez pracowników WORD Radom, w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji z Kozienicach, którzy przekazali uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i używania elementów odblaskowych oraz w spotkaniu ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach, którzy zademonstrowali i omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator jazdy motocyklem udostępniony przez Urząd Marszałkowski. Niestety niezbyt dopisała pogoda – było zimno i wietrznie.

 

Galeria zdjęć

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button