Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< cze 2022 >>
pwścpsn
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imprezy

BRD
„Bezpieczna droga do szkoły” w Borzęcinie Dużym
12 kwietnia 2017

„Bezpieczna droga do szkoły” w Borzęcinie Dużym

Trzecie spotkanie tegorocznej edycji akcji „Bezpieczna droga do szkoły” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przy współudziale WORD Warszawa, w której uczestniczyli przedstawiciele Automobilklubu Polski odbyło się w dniu 10 kwietnia 2017 roku w Borzęcinie Dużym w powiecie warszawskim zachodnim.

W imprezie wzięło udział prawie 250 uczniów z nauczycielami z klas III-VI z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego W Borzęcinie.
Spotkania otworzyła Dyrektor Zespołu i przywitała przybyłych gości m.in.: Komendanta Powiatowego PSP, Komendanta Powiatowego Policji, Wójta Borzęcina oraz gościa specjalnego – Mistrza Europy ERC2 Wojciecha Chuchałę.
Wszystkie dzieci uczestniczące w imprezie otrzymały od Urzędu upominki w postaci zestawów odblaskowych i zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników.

Uczniowie wzięli udział w czterech panelach tematycznych:
–  spotkaniu z przedstawicielami Automobilklubu Polski Bartłomiejem Czwartoszem, Wojciechem Chuchałą i Ludomirem Szpakowskim, który przedstawili młodzieży zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, podstawowe zasady sportu samochodowego oraz udostępnili samochody rajdowe BMW 528 i Polski Fiat 125p Acropolis,
– w rowerowym torze przeszkód zorganizowanym przez przedstawicieli WORD Warszawa, na którym młodzież wykazywała się umiejętnością jazdy na rowerach,
– w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach, którzy przekazali uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i używania elementów odblaskowych jak tez pokazali film „…. tak, chcę być bezpieczny”,
– w spotkaniu ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Powiecie Warszawskim Zachodnim z siedzibą w Błoniu, którzy omówili i pokazali zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator jazdy motocyklem udostępniony przez Urząd Marszałkowski.
Tym razem pogoda dopisała i większość zajęć podczas imprezy „Bezpieczna droga do szkoły” mogła odbyć się poza budynkiem szkoły.

Galeria zdjęć

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button