Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< kwi 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imprezy

Motocykle
Batalia Pawła Szkopka o jedenasty tytuł
26 lipca 2017

Batalia Pawła Szkopka o jedenasty tytuł

Motocyklista Automobilklubu Polski, Paweł Szkopek już w niedzielę, 30 lipca będzie mógł przypieczętować jedenasty w karierze tytuł motocyklowego mistrza Polski. Podczas zaplanowanych na najbliższy weekend wyścigów na węgierskim torze Pannonia Ring nasz zawodnik będzie chciał także odzyskać prowadzenie w klasyfikacji generalnej europejskiej serii Alpe Adria.

Po wygraniu czterech z sześciu dotychczasowych wyścigów mistrzostw Polski królewskiej klasy Superbike, Paweł Szkopek prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 17 punktów nad Czechem Michałem Fillą. Jeśli na Węgrzech powiększy ją o dziesięć oczek, będzie mógł już w niedzielę świętować razem z zespołem Pazera Racing kolejny tytuł.

Zadanie nie będzie jednak łatwe, bowiem zawodnicy mistrzostw Polski na torze Pannonia Ring wystartują wspólnie z zagranicznymi rywalami z mistrzostw Alpe Adria. Szkopek walczy o tytuł także i w tej serii, w której zajmuje w tabeli drugie miejsce.

Paweł Szkopek: Podchodzę do tego weekendu bardzo spokojnie i nie myślę o sytuacji w klasyfikacji generalnej – podkreśla Paweł Szkopek, który startuje ponad 200-konną Yamahą R1. – Przyjechaliśmy tutaj wykonać nasze zadanie jak najlepiej i dać z siebie wszystko podczas obu wyścigów. Co z tego wyniknie, zobaczymy na mecie. Póki co skupiamy się na jak najlepszym przygotowaniu motocykla do wyścigów, a nie będzie to łatwe, bo Pannonia Ring to techniczny tor, który wymaga znalezienia odpowiednich ustawień, sprawdzających się zarówno w szybkich, jak i w wolnych łukach. Chciałbym także w ten weekend odzyskać prowadzenie w Alpe Adria, więc dam z siebie wszystko. W przeszłości wielokrotnie wygrywałem na tym torze i czuję się tutaj komfortowo, dlatego mam nadzieję, że razem z całą ekipą Pazera Racing zaliczymy kolejny udany weekend.

Fot.: Pazera Racing

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button