Nasza oferta Folder Brown
Działalność statutowa (Komisje) Folder Brown

Dzialalnosc

Kalendarz nadchodzących imprez:

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imprezy

Samochody
Baja Poland pod dyktando naszych kierowców
2 września 2019

Baja Poland pod dyktando naszych kierowców

Dwa pierwsze miejsca zajęli kierowcy Automobilklubu Polski w ORLEN Baja Poland – rundzie Pucharu Świata FIA oraz Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Zwyciężył Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją przed Kubą Przygońskim z Timo Gottschalkiem (obie załogi w MINI).

Rajd był wyzwaniem dla zawodników ze względu na długą i trudna trasę oraz panujący upał. Na przeszkodzie do zwycięstwa stanęła Przygońskiemu awaria skrzyni biegów. W samochodzie ubiegłorocznego zwycięzcy ORLEN Baja Poland przestał działać trzeci bieg, czyli niezwykle ważne przełożenie na grząskich bezdrożach drawskiego poligonu. Pomimo drugiej lokaty kierowca Automobilklubu Polski i Orlen Team odrobił sporą liczbę punktów w klasyfikacji Pucharu Świata.

Z rywalizacji odpadł, bowiem w Polsce lider punktacji Orlando Terranova. W jego MINI doszło do awarii wspomagania kierownicy i Argentyńczyk musiał się wycofać, tracąc tym samym szansę na wygranie czwartej z rzędu rundy Pucharu Świata z rzędu. Władimir Wasiliew z Konstantinem Żilcowem (Toyota Hilux Overdrive) zajęli w rajdzie trzecie miejsce.

Dacia Duster Elf Cup 2019 nasz kierowca Konrad Sznajder (z Tomaszem Mroczkiem) zaczął zmagania doskonale – na prologu uzyskał drugi czas. Niestety zawody zakończył dopiero na dziesiątym miejscu.

Kuba Przygoński: Kończymy rajd ORLEN Baja Poland na drugim miejscu. To były dobre zawody i bardzo dobry trening z Timo. W trakcie rajdu świetnie się zgraliśmy. Trasa była podobna do tej z zeszłego roku – mnóstwo skoków i bardzo szybkich przejazdów. Mieliśmy po drodze problemy ze skrzynią biegów., ale generalnie przejazd na poligonie w Drawsku Pomorskim oceniamy, jako bardzo dobry. Odrobiliśmy trochę punktów w Pucharze Świata i to jest dla nas najważniejsze.

Kolejna Baja odbędzie się w Jordanii w dniach od 19 do 21 września.

Fot.: ORLEN Team

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Call Now Button